Wpis z mikrobloga

@kaszankaschabowa:
Nie wiem, ale wprawnej ręce pewnie zajmie to ze 2 minuty. Jak wspomniałem, to mój pierwszy model ale program wydał mi się znacznie łatwiejszy w zrozumieniu niż wszelkie inne, z którymi miałem kiedykolwiek kontakt :) Dosłownie pięć okręgów i wyciąganie na odpowiednią długość. Potem dodać gwint, usunąć nadmiar i gotowe.
@kaszankaschabowa: działa w chmurze. Robić dokumentację techniczną w nim to koszmar. Jednak lepiej działający moduł do renderow i lepsza baza tekstur. Ogólnie to cena 40$ miesięcznie więc jak za darmo.
@Endrius: @kaszankaschabowa:

Mirki, dobrze widzę, że oba polecane przez Was programy są dostępne jedynie jako 30dniowe triale, bądź dla studentów/nauczycieli?

Sam używam Design Spark Mechanical, który też jest bardzo intuicyjny i łatwy do samodzielnego opanowania i ma tą wielką zaletę, że jest całkowicie darmowy, jednak ma też i wadę polegającą na tym, że nie jest właściwie w ogóle rozwijany i wszelakie jego bolączki i braki są bez szans na poprawienie.
via Android
  • 0
@Jarek_P
Fusion 360 jest niby tial ale po instalacji i rejestracji wybierasz licencję startup i masz na rok a za rok możesz znowu przedłużyć. Ofc. możesz korzystać o ile nie wprowadzasz projektów komercyjnych.
@Jarek_P:
Fusion 360:

A free 1-year startup license is also available for hobbyists, enthusiasts, makers, and emerging businesses that make less than US $100,000 in revenue per year. At the end of 1 year, you can reselect the startup entitlement or transition to a commercial entitlement.


Od DSM odbiłem się jak od ściany, z darmowych dużo lepiej idzie mi z FreeCAD.
@Endrius: ok, dzięki, jeśli wystarczy przedłużyć, to wypróbuję.

@FlameRunner: a to dziwne, przecież DSM jest w obsłudze mniej więcej tak skomplikowany, jak Paint. Właściwie, jedyne co tam jest nieintuicyjne, to ciągnięcie helis (gwinty), ale jak się raz zobaczy, jak to się robi, to potem już się wie.
W sumie, gdyby nie trzy podstawowe wady DSM, to nawet bym się nie oglądał za innymi programami. A wady te, to:
- brak