Wpis z mikrobloga

#30dnibezprokrastynacji

11/30

Dążę do tego by być osobą bez żadnych uzależnień, nie potrzebować wyzwalaczy z zewnątrz i czuć wewnętrzny spokój. Chyba to jest moja definicja szczęścia. Bardzo lubię ten eksperyment o szczurzym parku. Nie każdy kto wypije alkohol zostaje alkoholikiem. Nie każdy kto weźmie heroine się uzależni. Uzależnienie to sposób na ucieczkę od rzeczywistości, gdy jej poszukujemy to wszystko moze stac sie uzaleznieniem, internet, slodycze, prokrastynacja, gry komputerowe, tv, ksiazki, hazard. Zbyt czesto ludzie lekcewaza takie problemy, bo przeciez to nie ćpanie ani alkoholizm. Ten eksperyment fajnie to pokazuje. Te 'smutne' szczury majac do wyboru wode albo wode z heroine wybieraly ta druga opcje i umieraly. A szczury będące w rat parku, gdzie mogly biegac w tunelach, bawic sie z innymi szczurami, romnazac sie (taki szczurzy raj:)) nie korzystaly z wody z heroina, nie uzależniły się jak tamte, zaden nie przedawkowal. Potwierdzono, ze to badanie można odnieść do ludzi.

+ moja medytacjs dziś była przerywana przez psy upominające się o głaski;p spróbowałam przy muzyce i spodobało mi się, przez kilka dni będę próbować takiej wersji

#feels #depresja #uzaleznienie #psychologia #medytacja #30dayschallange
  • 5
Po części sama tworzysz sobie uzależnienie w postaci złudnego spokoju, którego za życia nie zaznasz, gdyż życie to ciągła zmiana a w zmianie brak miejsca na ataraksje. Poddaj się chaosowi, aby odnaleźć w niej harmonie. Nie sądzisz?