Wpis z mikrobloga

Jak mnie wpieniają demagogiczne argumenty prawicy jak niżej (że "dlaczego niby jedna partia nie może wybierać wszystkich członków KRS?", przecież w USA "wybierają sędziów Sądu Najwyższego większością głosów").

Tak, #!$%@?, tylko że kadencja sędziów amerykańskiego SN jest dożywotnia i nieodwołalna i do niedawna zasiadali tam sędziowie wybrani jeszcze przez Raegana - więc reprezentowana jest nie wola obecnej większości, a średnia z ostatnich 30 lat.

Jakby ktoś chciał skrócić kadencję któregoś z sędziów, jak Ziobro w zawetowanej ustawie, to byłby chyba marsz na Waszyngton.

PS: Straciłem resztki szacunku do Gadowskiego. Siedzi i potakuje - taki sam manipulator jak reszta kolegów, tylko robi lepsze wrażenie.

#polityka #neuropa #4konserwy #tysiacurojenniezaleznychmediow #gadowski #polska #sadownictwo #usa
n.....o - Jak mnie wpieniają demagogiczne argumenty prawicy jak niżej (że "dlaczego n...
  • 6
@neoneo: najgorsze, że są ludzie którzy wiedzą, że #!$%@?ą kocopoły ale nie mają moralności. Szkoda, ze społeczeństwo nie potrafi takich oszustów przy urnach weryfikować. Szkoda, ze np. taki Gowin nie jest na czarnej liście wyborców. Zabawne jest, ze np. taki Nowak jest bo zegarek, ale już Szyszko nie bedzie...

Dopóki ludzie nie zobaczą, ze sami się ruchają i im większy Janusz tym bardziej sobie szkodzi głosując na takich Januszy jak on,
Szkoda, ze społeczeństwo nie potrafi takich oszustów przy urnach weryfikować.


@iAmTS: Problem dotyczy szczególnie prawicy, oni jakoś uważają, że im wolno więcej mimo że w deklaracjach mają wyższe standardy moralne.

Strasznie to jest groźne, bo wyborcy prawicy pozwalają swoim pupilom na wszystko. Lewica z kolei przemilcza pewne sprawy u siebie, by "nie wzmacniać PiSu" i tak się to kręci :/.
@neoneo: Trochę źle to odczytujesz według mnie. Kaczyński doskonale wie, że takie rozwiązanie jak proponują nie jest do końca dobre dla nich bo mogą stracić władzę i inna partia wprowadzi zmiany w SN. Kaczyński przepchnął na ten moment 1/3 tego co chciał. Wzmocnił Dudę uzgadniając z nim jego weto. PAD wprowadzi swój własny projekt, bardziej liberalny. PiS trochę pokręci nosem ale przyklepnie i będzie zmiana. Przy okazji pomachali palcem aparaturze, która