Wpis z mikrobloga

73 rocznica powstania Warszawskiego .. Chce w tym momencie napisać komentarz. Od małych lat interesuję się historią. Szczególnie II wojną, od młodości zaraziła mnie babcia opowiadając o tych czasach. Bardzo się irytuje na współczesne komentarze, że owe powstanie nie było potrzebne ... że to była niepotrzebna rzeź... rzeczywiście, jeżeli chodzi o militaria byliśmy mocno do tyłu, ale... poczytajcie komentarze na wykopie przy materiałach gdzie ktoś używa agresji wobec słabszej osoby. Wiele z nich jest w tonie "ale bym go zniszczył". Tam podczas powstania walczyli ludzie, co często stracili najbliższych , żone, dziecko, matke, ojca , siostre , brata w sposób brutalny. Do tego wszechobecna propaganda , gdzie nie wiadomo było czy wojna się zaraz skończy czy odwróci swe karty.Myśli brakuje co oni czuli... Ja o 17 wybieram sie na jeden z pomników, postoje parę minut w zadumie , myśląc jak to mogło wyglądać na żywo i dziękując że podnieśli rękawice. Również was zachęcam, byście szczególnie o 17 pomyśleli o powstańcach. Cześć i chwała Bohaterom. https://www.youtube.com/watch?v=6pTPMq4ZrGw #powstaniewarszawskie #warszawa #wojna #historia #kurakberlin
  • 3
@kurakao: Albo jedziemy logiką czyli niepotrzebne poruszenie bo zginęło mnóstwo osób niechcących powstania, powstanie było katem dla setek cywilów albo jedziemy duchem patriotyzmu, że było to piękne poruszenie ostatniego westchnienia wolności.

W sumie podobne to jest do rozważań nad słusznością okrągłego stołu. Albo się dogadać z komunistami bez ofiar
ale z perturbacjami w przyszłości albo cywilny przewrót ze śmiercią wielu osób ale z czystą kartą(przy zwycięstwie).
#4konserwy #neuropa
poczytajcie komentarze na wykopie przy materiałach gdzie ktoś używa agresji wobec słabszej osoby. Wiele z nich jest w tonie "ale bym go zniszczył".


@kurakao: wybacz ze zaczepiam ale dosyc uwaznie czytalem rowniez TWOJE wpisy w ktorych czesto uzywales stwierdzen typu ciapaty, ciapak, ciaparito. dobrze wiesz ze okreslenia takie maja wydzwiek obrazliwy ze wzgledu na przynaleznosc kulturowa/narodowa/rasowa. stad juz tylko jeden krok do rasizmu, nacjonalizmu, szowinizmu i tym podobnych gowien. mam nadzieje