Wpis z mikrobloga

#chwalesie #pracbaza #programista15k
W końcu po 6 miesiącach samodzielnej nauki w piwnicy, 2 rozmowach kwalifikacyjnych udało się - umowa na stanowisko Junior Java Developer podpisana! Dla osób które chcą się przebranżowić, a nie wiedzą czy się da - owszem, da się, tylko trzeba uwierzyć w siebie i sukcesywnie iść do przodu mimo drobnych porażek :)
Zapraszam do picia ze mną kompotu!
  • 48
@mraauuu: nie miałem do czynienia z niczym technicznym. Uczyłem się od zera.
@bulwaa7: Trochę tego było. Głównie książki, ale z grubsza:
- Java Podstawy Wydanie X
- Spring MVC. Przewodnik dla początkujących
- Bazy danych. Podstawy projektowania i języka SQL
- kursy z udemy nt. Javy, Springa, Hibernate
- Java Przewodnik doświadczonego programisty
- Java - Efektywne programowanie
- Czysty kod
Przede wszystkim dociekanie. Czyli czemu to tak działa, jak
@ajentidzej:
1. Co miałeś w portfolio że na 5 wysłanych aż 2 rozmowy? 2 dni temu ktoś pisał że ma portfolio w kilkunastu technologiach związanych z Javą i na 50 CV miał 3 rozmowy.
2. Jak wyglądały rozmowy kwalifikacyjne? O co pytali/ Co kazali zrobić?
3. Ile na rękę?
@Bladyy: dzięki wielkie! Do teraz mi ciężko w to uwierzyć, w końcu ktoś docenił mój trud i determinację :)
Spoko! Jak chcesz to mogę Ci jeszcze podesłać kilka wartych uwagi stron, nt. programowania obiektowego w Javie, testów, itd, itd...
@ajentidzej:
1. CV miałem w j. angielskim. Było bardzo skromne - 2 własne projekty z opisem, technologiami oraz linkiem do GitHuba. W skillsach odpowiednio: Java, Spring, SQL, IntelliJ IDEA, Git, Maven - wszystko.
2. Na pierwszej rozmawialiśmy tylko o projektach które zrobiłem. Pytał o kawałki kodu, o to jak coś działa, dlaczego to tak działa itd.
Na drugiej też o projektach + dodatkowe pytania z poza zakresu projektu, żeby wybadać ile