Wpis z mikrobloga

Są jeszcze uczciwi ludzie.

W poniedziałek wyszedłem z roboty, wsiadłem do samochodu, podjechałem jakieś 100 metrów i przykuła moją uwagę kartka za wycieraczką. Zatrzymałem się i jak ją przeczytałem to słabo się poczułem. "obtarłem Panu samochód, proszę o kontakt", niżej numer telefonu. Idę na drugą stronę pojazdu i widzę przerysowany bok oraz zderzak. Humor się popsuł. Wyjście z dziewczyną na miasto też popsute.

Na drugi dzień dzwonię do gościa. Dowiaduję się, że albo się dogadamy, albo pójdzie z jego OC. Okej, podjechałem do lakiernika, wycenił mi robotę. Dzwonię do gościa i mówię mu kwotę. Dostaję info, że jeżeli się dogadamy to dziś wieczorem, przeleję mi kasę na konto. Smsem wysłałem numer konta. Dziś zaglądam na telefonie w aplikację bankową i przelew jest.

Wszystkiego 2 rozmowy przez telefon i 6 smsów. Sprawa załatwiona.

##!$%@? #karma #warszawa #samochody
  • 34
@jestem_legenda: A co to za różnica ? jak by nie mial pieniedzy, to by z OC poszło. Dlatego nie rozumiem januszy, którzy przerysują komuś auto i spie****. Taki Janusz zostawiłby tel, auto zrobią z OC sprawcy. Straci na tym tyle, że dostanie 10% zwyżki przez 2 lata na polisę, czyli jakies kilkadziesiąt zł albo troche więcej. Dzięki temu ktoś nie będzie w plecy sporej kasy na naprawę z własnej kieszeni albo
@yorar to przy okazji historia mojego brata. W zeszły weekend miał ślizga na moto, bo jakiś dziadek (jadący z synem / wnuczkiem?) wymusił pierwszeństwo. Brat spanikował i położył moto, akurat w taki sposób że oprócz szlifa uderzył też w samochód.
Po wstępnym ogarnięciu się i ocenie zniszczeń pochodzi do gości i mówi że albo oświadczenie, albo dzwoni po bagiety na co młody (pasażer) odpala:
"No pan masz straty, ale ja też mam
Ja w tamtym roku przyrysowalem białego Nissana Juke i czekałem, aż właścicielka wroci do samochodu. Zderzak miała porysowany w kilku innych miejscach, prawdopodobnie prze innych, ale zaczekałem, ugadalismy się na 300 czy 400 zł i sprawa załatwiona. Chociaż wiem, że jak mnie jakiś #!$%@? przyrysuje to szansa mała.