Wpis z mikrobloga

@DarkAlchemy: Przy horyzoncie jest dużo samolotów, wyżej na niebie większość obiektów to satelity. Można je odróżnić po tym, że samoloty migają, a satelity to jednolite linie. Złapałem też kilka meteorów. Na jednej z klatek znalazłem dość egzotyczny obiekt, którego pochodzenia nie potrafię wyjaśnić. Pisałem o tym tutaj. Ktoś na facebooku zasugerował mi, że to jest moduł dokowania Sojuza spalający się w atmosferze, ale nie mogę tego potwierdzić bez znajomości dokładnej
namrab - @DarkAlchemy: Przy horyzoncie jest dużo samolotów, wyżej na niebie większość...

źródło: comment_Co0QxUdkzaYFSdZvvA0scC0MLS36s92i.jpg

Pobierz
@Islam: Mój aparat ma bardzo fajną funkcję wygładzania ekspozycji podczas fotografowania timelapsów, dzięki której migawka jest otwierana na minimalnie dłużej dla każdego kolejnego zdjęcia. Musi być ustawiony tryb A. W ten sposób aparat działał do czasu około 4 sekund, potem jest za mało światła i aparat zaczyna się trochę mylić przy pomiarze światła, więc przełączyłem w tryb M i ręcznie ustawiłem czas 8 sekund, a po jakimś czasie 15 sekund. Płynną