Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś magik w #warszawa #bielany #zoliborz #bemowo który pomógłby mi z drukarką?

mam drukarkę brother MFC-J5910DW i na windows 7 chodziła wybornie przez WiFi. Przesiadłem się jakiś czas temu na w10 i walcze już X czasu, żeby ją połączyć. przez automatyczną konf. windows jej nie wykrywa, jak skonfigurowałem ręcznie to jest cały czas jako "offline". Dzwoniłem do supportu chyba z 10 razy i nic nie mogą pomóc :/ Głównie opierali się teze, że antywirus i zapora blokuje, ale kombinowałem na 100 różnych sposóbów z wyłączaniem zapory i antywira, czyszczeniem rejestrów i nic :(

Stawiam czteropak dobrego piwa albo zapłace ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
@Cichy87 jak nie chce się połączyć z WiFi spróbuj zmienić hasło albo szyfrowanie hasła, ja raz zmieniałem szyfrowanie na jakieś inne i już drukarka z WiFi sieci nie widziała
@maciekpod: @NetJaro: @ETplayer: @Scorpio412:

Dobra, zadzwoniłem setny raz na support i trafiłem w końcu na mądrą głowe. mam 2 kompy. Jeden stacjonarny z RJ45 połączony do routera i laptopa który działa pod WiFi. Okazało się, że w laptopie pomieszanie z pogmatwaniem ze sterownikami. Na laptopie zaczął widzieć drukare, ładnie się połączył... działa - eureka! Ze stacjonarnego problem. Gość zasugerował, że może być problem, bo część połączenia idzie po
@Cichy87: musisz sprawdzić czy router rozdaje IP z tej samej podsieci dla LAN i WLAN, ale wątpie zeby bylo inaczej xd
Tam chyba instalator powinieneś mieć krok po kroku co naciskać, itp. Nie przechodzi przez ten tutorial? jaki błąd wywala?
@ETplayer: w kreatorze, przy wyszukiwaniu drukarki wyskakuje pop-up że nic nie znaleziono i żebym sprawdził, czy drukarka jest odpowiednio skonfugurowana albo czy mam pewnosc, że firewall nie blokuje

a przy ręcznym wpisaniu IP drukarka jest offline