Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Klauzula sumienia w aptekach w praktyce: pani przede mną chciała się dowiedzieć ile kosztują pigułki, pani farmaceutka poinformowała ją, że zmienił się właściciel, ceny są bardzo niekorzystne i proponuje iść do innej apteki, 300zł za opakowanie zamiast 23. Pomyślałam, żeby zapytać, ile kosztują gumki, ale potem przyszło mi do głowy, że jak właściciel taki prorodzinny i czeka na miejsce honorowe u bozi to pewnie jak nikt nie patrzy przekłuwa opakowania.
  Apteka przy Lidlu na Obornickiej 68.
  Jako, że mamy wolny rynek to i pani przede mną i ja poszłyśmy po zakupy w inne miejsce.
  #wroclaw #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

  odpowiedzi (57)

 • avatar

  Kilka dni temu na moj kwadrat w UK wprowadzila sie nowa lokatorka - Czeszka. Alena wiedziala, ze trzeba sie wkupic w nowe towarzystwo, wiec wytargala litrowa Becherowke przywieziona prosto z Pragi. Siedzielisy noca w kuchni, przechylalismy szklaneczki, przedyskutowalismy juz wszystko - od pogody za oknem po nurty filozoficzne Baroku. I w koncu zeszlo na temat Polakow i Czechow.
  Ogromna sympatia Polakow do Czechow jest dla Aleny zagadka. Nie wie czemu i nie wie skad sie wziela. Czesi raczej Polakow nie powazaja. Alena byla trzy razy w Polsce. Uwaza nas za narod sklocony politycznie (i to tak, ze lewica prawicy oko wydlubie bez wyrzutow sumienia), zasciankowo religijny (w zlaicyzowanych Czechach nasze akcje rozancowe wzbudzaja smiech politowania), zbiurokratyzowany, nieuprzejmy, zadufany w swej wielkosci. "Ludzie w Polsce nie usmiechaja sie", "Ludzie w Polsce sa jacys zimni". Antypatia nie rozbija sie tez o Slask Cieszynski. Wedlug Aleny, ludzie na czeskim Slasku kojarza jeszcze kto kogo i kto komu co zabral (z opowiesci, ale to juz sie powoli zaciera). Gdyby zapytac mlodego mieszkanca Brna czy Czeskich Budejowic, nie mialby zielonego pojecia, o co chodzi. Alena polubila schabowego, piwo kiepskie i drogie (Tyskie z kija na krakowskim rynku), zna nazwisko Bonka, Lewandowskiego, Kubicy. Nazwiska polskiego pierwszego prezydenta (po Jazruzelu, ale on sie nie liczy) nie umiala sobie przypomniec - "Wal...? Jakos tak. Nie pamietam." Havel mial prostsze do wymowienia i zapamietania. Gdy jej powiedzialem, ze dzisiejsi trzydziestolatkowie ogladali na dobranoc Krecika i Wodnika Szuwarka, a Sasiedzi sa kultowa bajka w Polsce, to dziwowala sie z 5 minut. Ona nie zna Jacka Kaczmarskiego, Polacy znaja Jaromira Nohawice. Ot takie bliskie narody, a jak sie okazuje, tak dalekie. pokaż całość

  odpowiedzi (81)

 • avatar

  Dobra, widzę, że nikt nie chce się za to zabrać.
  A kto może zrobić lepsze #igrzyskaatencjuszek niż Centralne Biuro Atencyjne?
  Zaczynam więc organizować #igrzyskaspierdolenia dla kobiet

  Plan działania jest taki:
  1. W dzisiejszym wpisie wpisujecie nicki #rozowepaski , które według Was są najbardziej atencyjnymi bulwami na wypoku
  2. Jutro wieczorem zrobimy ankietę i wybierzemy 16 sztuk do ostrzału
  3. Po wybraniu 16 osobowej załogi rozpoczynamy igrzyska.
  4.76 plusujcie w gorące

  NIECH POLEJE SIĘ ATENCJA

  Niech ryczą z bólu atencyjne różowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  MIZOGINI ŁĄCZCIE SIĘ

  #heheszki #glupiewykopowezabawy #humor #logikarozowychpaskow #atencyjnyrozowypasek

  Dla wszystkich 16 użytkowniczek przewidziane drobne upominki niespodzianki na otarcie łez (。◕‿‿◕。)
  pokaż całość

  odpowiedzi (116)