•  

Tutaj zgłaszamy incydenty z trzeciego wyścigu sezonu Audi TT CUP @ Blackwood

Format:
    PRO/SEMI/AM - Kto? - Co? - Kiedy/gdzie? - obowiązkowo podajemy czas zdarzenia z replaya wzorcowego.

Wzorcowe Replaye - TUTAJ

Na zgłoszenie incydentów macie czas do poniedziałku do godziny 23:59

#acleague

•  

@ACLeague: katalog SEMI jest pusty

•  

@Erus: Obecnie czekamy na właściwy replay, jak tylko zostanie dodany pójdzie info.

•  

Pamiętajcie o poprawnym formacie zgłoszenia - zgłoszenia błędne lub niekompletne nie będą rozpatrywane.
      Pamiętajcie o podawaniu nicków graczy, a nie numerów (nicki nad samochodami włączamy przez Crtl+L).
      Pamiętajcie o ograniczeniu tego wątku do samych zgłoszeń, bez zbędnych dyskusji.
      Wszystko to usprawni i ułatwi pracę grona sędziowskiego.

•  

@ACLeague:
      PRO
      R2
      Ja - samochód nr. 25
      Zgłaszam incydent do rozstrzygnięcia:
      4:15
      @DBoss ścisnął mnie i ion1914, który mimo że był trochę z tyłu, to nie odpuścił ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

AM - @PolishRacer - Pierwszy wyścig, pierwsze okrążenie, na najdłuższej prostej - 2 min 45 s

Ja jechałem prosto, na prostych kołach, dostałem lekkie uderzenie w prawa strone i zepchnięcie na trawe i w efekcie na bandy (przy okazji kogoś zachaczyłem - MateuszZ89)

•  

@patyk15: Chłopie czy Ty w ogóle widziałeś powtórkę? Ja byłem po środku, żaden nie miał jakiejś szczególnej przewagi. Kierowca od wewnętrznej miał to generalnie gdzieś i pozostałej dwójce nie zostawił zupełnie miejsca. Jak już zaczeliście na mnie wjeżdzać to zwolniłem i akurat tak nieszczęśliwie się złożyło że obaj polecieliście na piknik, nad czym do tej pory ubolewam.

•  

@pajhiwo1: Przeciez to jest RI xD, ty skręcasz w prawo do mojej ja jade swoim torem, gdzie twoje proste koła?

•  

@ionski: Chłopie oglądałem ( ͡º ͜ʖ͡º) Spokojnie, niech sędziowie rozstrzygną. Moim zdaniem, to ja byłem na początku z przodu i Wy jako atakujący powinniście zadbać o to, żeby było bezpiecznie - całe zdarzenie to nie tylko ostatnia sekunda, manewry zaczęły się od zakrętu.

•  

@pajhiwo1: Wręcz odbijasz sie od mojego boku

•  

@ACLeague: AM Pierwszy wyścig najdłuzsza prosta Audi nr 98 6:40

źródło: youtube.com

•  

@ionski @patyk15 Zobaczcie sobie na ten wypadek z mojej perspektywy. Jechałem zdecydowanie pierwszy i nie zmieniłem kierunku jazdy. Faktycznie, mogłem zostawić więcej miejsca, ale w ferworze walki nie zauważyłem, że jedziemy we trzech obok siebie. Myślałem, że mam tylko jeden samochód z boku. Sorki za to co się stało, ale jak dla mnie to był zwykły incydent wyścigowy.

Moim zdaniem, to ja byłem na początku z przodu i Wy jako atakujący powinniście zadbać o to, żeby było bezpiecznie

Z przodu byłeś przed zakrętem. Potem sytuacja się zmieniła i tu już była walka o pozycję do następnego zakrętu. Sam manewr wyprzedzania był bardzo czysty.

•  

@DBoss @patyk15 co jak co, ale samo wyprzedzanie w zakręcie rewelacja. Potem moim zdaniem RI i nawet nie przypuszczałem że ktoś to będzie zgłaszał.

•  

w ferworze walki nie zauważyłem, że jedziemy we trzech obok siebie

@DBoss: Ja dla takich sytuacji mam helicorsę. Nie wiem, jechałem maksymalnie czysto, a przez tę sytuacje straciłem szanse na dobrą pozycję. Nie wiem na kogo spada odpowiedzialność w takiej sytuacji, no ale na pewno można było tego uniknąć, gdybyś albo Ty jechał ciut bardziej po prawej, albo gdyby @ionski odpuścił, bo widział, że mnie wypycha z toru.

•  

@PolishRacer: Z mojej perspektywy to wyglądało tak: jade sobie prosto i dostaje strzała w prawy bok (lekkiego, ale wystarczającego)

Ale niech to rozstrzygnie niezależny trybynał ;)

https://gfycat.com/PointlessAgileJabiru

•  

Jak ktoś chce obejrzeć wypadek wspomniany wyżej to jest tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=tnpONJXXtYI

+: patyk15
    •  

@ACLeague: A będzie w ogóle ten replay? Bo u mnie AC zapisuje powtórki jak jej się podoba (raz tak, raz nie), a jednak fajnie by było mieć na czym "pracować" do poniedziałku.

•  

@ACLeague
      PRO, R1, 2:45
      Ja (#29) przez dość długi czas jechałem obok lukasz_b @mnoo, ale coraz bardziej zjeżdżał do granicy toru i brakło mi miejsca. Na trawie lekko mnie zarzuciło i obaj wypadliśmy.

+: mnoo
    •  

@pajhiwo1: wedlug mnie RI ale spoko;)

•  

@DBoss: No do SEMI dalej nie ma.

•  

@PolishRacer: odnośnie twojego zgłoszenia, jak dla mnie 50/50, z onboardów lepiej widać ;)

•  

PRO, R1 15:51
      Ja (#20) zostalem wyrzucony z toru na prostej przez @patyk15 (#25) ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: patyk15
    •  

@mnoo: Przepraszam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na swoje usprawiedliwienie powiem, że chyba jakiegoś laga wtedy miałem i myślałem, że jesteś w większej odległości ode mnie, strasznie głupio to wygląda na powtórce. Sorki.

•  

@ACLeague: AM, R1, 28:54
      Ja(#10) zepchnięty na t1 a potem puknięty na wyjściu z szykany i spin(tu nie wiem czyja wina)
      https://gfycat.com/CloseSameFrigatebird

+: w0jt1
    •  

1. Kwalifikacje Pro: back to pits i dalsza jazda
      7:35 czax

2. Kwalifikacje Semipro: back to pits i dalsza jazda
      2:15 RentonB
      3:40 Haszyk
      4:20 RentonB
      7:25 iAdamM
      @rentonB to Twoje kolejne przewinienie tego typu z rzędu. Czy wiesz, że jest to zabronione (regulamin, punkt 3)?

3. Kwalifikacje Am: back to pits i dalsza jazda
      4:50/5:30 Heblo
      5:55/6:25 James Tevlev aka Qbol69
      8:05 Cybeer
      8:20 TechnoTampon

4. Am wyścig pierwszy: back to pits i dalsza jazda
      3:10 Cybeerr

5. Pro, Semipro oraz Am, oba wyścigi: zła wersja PLP
      Pro: 2017-08-03 20:11:32,973: CHAT [ItsNotMe]: PLP: running version 1.22,3-50-3-True-1.3-0.9-1-0-85-0-0,1,2,3|ItsNotMe
      Semi: 2017-08-03 20:03:58,164: CHAT [manix93]: PLP: running version 1.22,3-50-3-True-1.3-0.9-1-0-85-0-0,1,2,3|manix93
      Am: 2017-08-03 20:29:44,750: CHAT [ChadMC]: PLP: running version 1.22,3-50-3-True-1.3-0.9-1-0-85-0-0,1,2,3|ChadMC

6. Am wyścig pierwszy: ignorowanie kar
      2017-08-03 21:14:07,998: CHAT [NCRN]: PLP>ignored penalty|NCRN
      2017-08-03 21:21:59,206: CHAT [NCRN]: PLP>ignored penalty|NCRN

•  

@Plupi: Robilem to pierwszy raz bo myslalem ze po wypadku mozna. Sorry, mea culpa!

+: Plupi
    •  

@rentonB "to Twoje kolejne przewinienie tego typu z rzędu" więc nie robiłeś tego pierwszy raz :)

•  

@ACLeague:
      SemiPro R2
      Na dwa okrążenia przed końcem wyścigu, IAdamM zostawia mi miejsca mimo bycia praktycznie na równo z jego autem, co skutkuje spora strata do niego i brakiem możliwości wyprzedzenia. Chce nadmienić że kilka okrążeń wcześniej miała miejsce identyczna sytuacja na tym samym zakręcie.
      No i tlumaczenie "Sorry nie miałem jak patrzeć na Helicorse w tym momencie" jest dla mnie kurwa niedorzeczne. Po co z tym jeździmy w ogóle? Jebnijcie sobie to na środek ekranu pod lusterkiem i nie będzie problemu.
      Na Paul Ricard też zaszedł mi za skórę kiedy na tym lewym łuku przed ostatnim zakrętem brał bardzo szeroko tarki po czym nagle zjeżdżał do Apexu nie patrząc czy ktoś tam jest i raz w taki sposób wylądowałem w oponach. Dziękuję.

źródło: youtu.be

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@ACLeague: Tutaj jakoś potrafiłem zostawić miejsce, mimo że już byłem przed Tobą, żeby potem zostać zmiecionym. (To jest ta sytuacja kilka kółek wczesniej)

źródło: youtu.be

•  

@ACLeague:

SEMI, R1, 31:48
      molibdenowypszemek (#33) uderza mnie na prostej i wypycha na bandy. Byłem całkowicie przed nim, trzymałem się toru jazdy, pomimo tego zawodnik postanowił nie używać hamulca, a tym samym zepsuł mi cały wyścig na moment przed jego końcem.

SEMI, R2, 08:51
      Spayk (#29) na siłę wpycha się pomiędzy mnie a zawodnika Lunevil. Dochodzi pomiędzy nimi do kolizji przez co zostaję zepchnięty na bandę, obraca mnie i wpadam prosto pod koła reszty stawki. Skutkuje to zupełnie niesprawnym samochodem, zepsuciem całego kolejnego wyścigu a ostatecznie nie dojechaniem do mety.

•  

SEMI R1
      26:37 na dohamowaniu dostaję strzała od Shalky
      34:03 - z mojej perspektywy dośc chamskie wypchnięcie przez molibdenowypszemek. Mógł po incydencie oddać pozycję, byłoby wszystko ok.

SEMI R2
      23:04 wydaje mi się, że zbyt optymistyczny manewr ze strony Rotto. Szukał miejsca tam gdzie go nie było.

•  

AM R1
      3:00 - @CYBEERR - Zepchnięcie na prostej. Tracę pozycje. W poprzednim wyścigu SEMI to samo.
      3:19 - wymuszam kontakt z @NCRN na jego wyjsciu z zakrętu podczas powrotu na tor po karambolu. [przepraszam - myslalem, ze mialem lukę]
      33:07 - @PolishRacer - uderzenie spychające po jego wyprzedzeniu.

AM R2
      Pozdro @Skethoo - tak się walczy... :)

12:21 - @Prophet uderza we mnie podczas wyprzedzania, po czym uderzam w niego.
      14:18 - @IDKrzych - uderza mnie w tył, wypadam, tracę.
      18:27 - @JamesTevlev - uderzenie w tył przed zakrętem [tym razem mi się udało, ale mogło się nie udać]

•  

SEMI R1
      2:28 Ciochu uderza w mój tył przez co spinuję... chociaż miał mnóstwo miejsca na normalny wyjazd z zakrętu

+: Ciochu
    •  

@Plupi: W kwalifikacjach skończyło mi się paliwo, musiałem wrócić inaczej się nie dało... A w wyścigu po poważnym uszkodzeniu auta (po wypadku) przeniosło mnie samo do pitlane, ale w sumie nei wiem czy po takim czymś można kontynuowac jazdę. Wyjechałem akurat jak wszyscy kończyli kółko, więc miałem cały czas niebieską flagę, zjechałem na pobocze i wróciłem do pitstopu bo nie chciałem stwarzać zagrożenia a wyścig i tak był dla mnie skończony. _

+: skethoo
    •  

@ACLeague:
      SEMI - iso9001 - 2 uderzenia i ostatecznie zepchnięcie z toru - R2 3:10

•  

@ACLeague:
      SEMI R2:
      2:23 Cooltys (#444) - zahacza mnie, przez co spinuję i nie czeka na mój powrót na tor.
      6:21 - Molibdenowypszemek po zjeździe do pitów niekiedy ignoruje niebieską flagę i blokuje drogę innym (8:29; 12:10 zajeżdża drogę Plupi)

•  

@sumek182: sorry za strzala. Po puknieciu w Drn gdy stal bokiem ac uznalo ze nie mam przodu, vmax spadlo okropnie i walczylem o przetrwanie. Zbyt optymistyczne dohamowanie i walnalem. Geberalnie brak usprawiedliwienia. Ale odczekalem swoje przy bandach... Natomiast w r2 chyba sie z kims puknales i wleciales w t1 z pekna predkoscia, bo bylem calkiem sporo przed wami, a skonczylem z rozjebanym bokiem i tylem xD

•  

Faktycznie, mogłem zostawić więcej miejsca, ale w ferworze walki nie zauważyłem, że jedziemy we trzech obok siebie. Myślałem, że mam tylko jeden samochód z boku.

@DBoss: Ja tylko przypomnę, że helicorsa jest obowiązkową aplikacją.

W kwalifikacjach skończyło mi się paliwo, musiałem wrócić inaczej się nie dało...

@Cybeerr: Dało
      1) Mogłeś stać do końca qual w miejscu
      2) Mogłeś zrobić Back to pits i nie jechać dalej.

nei wiem czy po takim czymś można kontynuowac jazdę.
      Przeczytaj regulamin, serio.

•  

@r3pr3z3nt a ja chciałem napisać, że tak fajnie walczyliśmy :P
      To o 14:18 to lekki kontakt, bo zostawiłeś mi za mało miejsca... za bardzo wypychałeś mnie... ja już byłem poza torem. No i nie widać żeby jakkolwiek wpłynęło na Ciebie - jedziesz niewzruszony - to ja hamowałem i odbiłem jeszcze bardziej ;) ... a później to podsterowność Ciebie prowadzi i dlatego straciłeś :P
      ... ale oczywiście niech ktoś z większym doświadczeniem to oceni.

a to o 18:27 to był @w0jt1, a nie JamesTevlev :P

•  

@ACLeague: to jeden łańcuch zdarzeń:
      serwer AM - R1
      6:46 @PolishRacer zahacza podczas wyprzedzania @heblo ... obaj spinują... gdzie heblo podczas obrotów wytrąca z równowagi jadącego @randall który długim ślizgiem wpada w opony i nagle odbija się mi prosto pod koła :(
      Mnie obraca i dodatkowo łapie jakieś uszkodzenia, bo ewidentnie promień skrętu mam żaden. Od razu zjazd na naprawy i wyjeżdżam ze stratą całego okrążenia... a mogła być wysoka pozycja :(

Dużo w tym przypadku i pecha, ale zaczęło się od chyba zbyt śmiałego manewru przy 230km/h.

https://youtu.be/cKGLRXpWI3I

•  

@DRN: wyglądało to mniej więcej tak, faktycznie mogłem odpuścić, ale sam zostałem zepchnięty :P

GFY

źródło: gfycat.com

•  

@HitmanSon: przyznaje sie, przepraszam bardzo, nie spojrzalem na helicorse, ale ciesze sie, ze pozniej troche fajnej, czystej walki mielismy :D

•  

Kamera: CAR#25

AM : R1
      2:16 - @KrzysiekGT - Z jakiegoś powodu postanawiam pojechać szerzej w T1 i ocieram się o >KrzysiekGT< . Sorry.
      2:26 - negocki aka @n3go - >n3go< nie zostawia mi miejsca przez co trafiam w pancerne opony (uszkadzam prawe przednie koło). W wyniku uderzenia obraca mnie w poprzek drogi, klapsa dostaje mijający mnie > @Chad_MC < i na koniec auto ustawia się idealnie bokiem na drodze >KrzysiekGT<.
      7:26 - @pajhiwo1 - Za szeroko wyjeżdżam z zakrętu i spycham >Pajhiwo1< na trawę (kontakt). Wybacz.
      11:51 - NCRN - Na początku okrążenia łaskawie dostaję komunikat o karze (a właściwie o jej zignorowaniu), więc postanawiam zrobić karny przejazd. Na wjeździe do boksów wpadam w poślizg, a w 12:19 wybieram dziwną trasę do bosku i odnajduję portal, który automatycznie teleportuje mnie do pitu. Jak się okazuje w 18:32, karny przejazd nie został zaliczony i na koniec tego okrążenia zaliczam czysty przejazd przez boksy.

AM : R2
      2:24 - James Tevlev aka @Qbol69 - >James Tevlev< wraca na tor wypychając mnie.
      3:48 - James Tevlev aka @Qbol69 - >James Tevlev< zalicza kolejny spin i wracając znów mnie "taranuje" (a przynajmniej tak to wyglądało z mojej perspektywy).
      4:32 - @Draco102 - Strasznie zwolniłeś w tamtych okolicach. Sorry jeśli zajechałem Ci drogę.
      7:22 - James Tevlev aka @Qbol69 - Kolejny kontakt z >James Tevlev< , gdy próbuje mi "wejśc pod łokieć" na przedostatnim zakręcie i wyrzuca mnie do piaskownicy.
      13:14 - James Tevlev aka @Qbol69 - >James Tevlev< wciska się po wewnętrznej i uderza mnie w prawy tył. Wpadam w poślizg i tracę 3 pozycje.

•  

@ncrn: https://gfycat.com/TerribleSpryIndusriverdolphin tak średnio bym powiedział że moja wina, nawet nie byłeś obok mnie tylko za mną, gdybyś troche przyhamował to zderzenie z oponami byłoby do uniknięcia

•  

@n3go: jak zmienisz kamery to sprawa wygląda inaczej, dlatego pozostawiam do oceny sędziów.

Jak dla mnie sytuacja podobna do tej, którą zgłosiłeś wcześniej. Różnica jest taka, że ja przed kontaktem z Tobą uciekłem na pobocze. Gdybym tego nie zrobił, skończyłbyś tak samo jak po drugim kontakcie z KrzysiekGT.

•  

@ncrn: Przecież przed wejściem w zakręt nawet nie dojechałeś do @n3go, bardzo dobrze defensywnie zamknął zewnętrzną do czego miał prawo, chciałeś go wyprzedzić poboczem, czy jak? xD

•  

@spayk: koleś po prawo wygląda jakby ładnie naprany jechał, ja bym zgłaszał na policję.

•  

@RealAKP były bagiety wczoraj na Mirko to może w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@spayk: chociaż jak tak patrze na końcówkę gifa to widzę, że zrobiłeś już zatrzymanie obywatelskie ¯\_(ツ)_/¯

+: spayk
    •  

@n3go: imo tam na T1 Race Incident, a później wina kolegi z tyłu - byłeś z przodu

•  

@spayk: @RealAKP: To jebnięcie na prostej po pijaku to jakiś żart chyba, ale w T1 przecież ten kolega z prawej był pierwszy i chciał racing line do R2 wjechać.

•  

@Golomp: obejrzyj sobie sytuację z widoku kierowcy ode mnie i wtedy oceniaj.

Moim zdaniem to nie było blokowanie zewnętrznej, a zła linia jazdy n3go na tej szykanie. Porównaj sobie z wcześniej wrzuconym gifem incydentu n3go z KrzysiekGT.

•  

a zła linia jazdy n3go na tej szykanie

@ncrn: Był z przodu, mógł sobie wybrać praktycznie dowolną linię.

obejrzyj sobie sytuację z widoku kierowcy ode mnie
      Dej no gifa czy coś. Ale to i tak raczej niewiele według mnie pokaże, bo na gfy wszystko widać dość dobrze, n3go jechał normalną linią wyścigową :p

+: n3go
    •  

@Golomp: Normalną linią? Nie masz przypadkiem blach DTR? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma gifa, w pracy jestem. A po raczej nie będzie mi się chciało softu do tego ogarniać.

•  

Normalną linią?

@ncrn: No tak, to jest normalna linia wyścigowa w tym zakręcie.
      Po drugie kierowca może przejechać zakręt dowolną linią i jeżeli nie jesteś przed zakrętem na wysokości jego lusterka (albo w okolicy, Ty byłeś daleko) to nie musi zostawiać Ci miejsca. Dokładnie na tym polega defensywna jazda ;)

EDIT: Polecam: http://www.ukgpl.com/index.php/rules/etiquette
      http://www.ukgpl.com/rec_dvr_beh/rec_driver_beh.htm

•  

@Golomp: No to panie kolego, na wejściu w szykanę byliśmy obok siebie. Obejrzyj sobie powtórkę z obu perspektyw i wtedy oceniaj. Nie zapomnij o helicorsa, która sprytnie na gfy jest schowana ;)

•  

@ncrn: Szykana składa się z kilku zakrętów, jeżeli przed drugim jest tak duża różnica odległości to nie wiem dlaczego miałby Ci nagle robić miejsce ;)
      Pojechałbym tak samo :p

•  

@Golomp serio, DeTRoit? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ncrn: Nie, jazda wyścigowa to jazda wyścigowa.

•  

@Ciochu: no walka była ciekawa :D Miło mi, że się przyznałeś, @ACLeague proszę o jak najniższą karę dla mojego rywala :D albo Race Incident :D

+: Ciochu

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ⓚⓤⓡⓦⓐ, ⓦⓔⓙⓓⓩⓘⓔ ⓒⓩⓛⓞⓦⓘⓔⓚ ⓝⓐ ⓜⓘⓡⓚⓞ, ⓩⓔⓑⓨ ⓒⓞⓢ ⓒⓘⓔⓚⓐⓦⓔⓖⓞ ⓟⓡⓩⓔⓒⓩⓨⓣⓐⓒ, ⓣⓞ ⓞⓒⓩⓨⓦⓘⓢⓒⓘⓔ ⓙⓐⓒⓨⓢ ⓙⓔⓑⓐⓝⓘ ⓓⓔⓑⓘⓛⓔ ⓩⓐⓢⓜⓘⓔⓒⓐ ⓦⓢⓩⓨⓢⓣⓚⓞ ⓢⓦⓞⓙⓐ ⓖⓛⓤⓟⓞⓣⓐ. ⓑⓞⓩⓔ

odpowiedzi (10)

Uwaga!!! Tych dwóch mężczyzn w wieku około 40 - 45 lat kilka dni temu pojawilo na osiedlu domów jednorodzinnych Łukasińskiego OGRODY w Szczecinie podajac się za pracowników wodociągów. W ciągu trzech dni okradziono 3 domy z cennych kosztowności. Straty oszacowano na ponad 30 tys złotych. W razie zauwazenia podejrzanych proszę o jak najszybsze wezwanie patrolu policji. Ostrożnie!! #interwencja #szczecin pokaż całość

odpowiedzi (17)

Nikt bardziej nie obraża Papieża niż sami katolicy. Na środku parkingu marketu xDDD

odpowiedzi (18)