Wpis z mikrobloga

Spotkałem Bułgarów, wracając po nocce z roboty przed monopolowym a dokładniej firmowym sklepem lokalnego browaru. Wsiadajac do samochodu usłyszałem od starszej pary objuczonej bagażami pytanie, w dziwnym dla mnie akcencie: Ge sanacja Kosiejowej?
- myśle sobie, szukają jakiegoś hostelu u pani Kosiejowej, więc wbijam w internet: stancja Kosiejowa, ale w tym samym czasie pada słowo: Warszawa a facet macha rękoma jak stara lokomotywa: ciuch ciuuuuuch i smieje sie :)
- Aaaaa: stacja kolejowa :D
Próbuję tłumaczyć, że za światłami w prawo i prooooosto.
Kobieta lapie sie za głowę i padają słowa zmartwienia, pokazuje na zegarek oraz haslo klucz: Taxi!
Załapałem, że im się spieszy więc zaprosiłem do swojego auta, dajac znac, że podwiozę.
Oboje zaskoczeni i w 5minut dowiedziałem się przy uzyciu bułgarskiego, angielskiego, polskiego, ruskiego i migowego, że jest kierowcą ciężarówki, wozi papierosy z Imperial Tobacco Polska - źle zrozumiał jak ma skrecic po wyjsciu z fabryki (prawo/lewo) i co zaskakujace... zna mojego kumpla co też wozi papierosy po Europie :) Na karku 56lat, ale szybko uruchomił translatora google by powiedzieć do niego: będę opowiadał moim znajomym, że spotkałem kolejnego dobrego Polaka a Polska to bardzo miły kraj :)
Przed dworcem PKP zapytał, ile za podwiezienie. Powiedziałem, że nic, ale nalegał, że da mi na piwo i dał 5zł a wysiadajac pożegnał: na zdrowie ! :)

#dobrzeczujeczlowiek #feels #takbylo #truestory #bulgaria #radom #podroze #zycie #ciezarowki #tir #zycietruckera i jeszcze raz #pokazmorde
widmo82 - Spotkałem Bułgarów, wracając po nocce z roboty przed monopolowym a dokładni...

źródło: comment_gYGlKiJ2aNqjC1VbBPppadvduIpRnNKD.jpg

Pobierz
  • 19