Wpis z mikrobloga

Varys do tej pory zawsze przedstawiany był jako wszystkowiedzący pająk, którego uwadze nie umknie najdrobniejszy fakt mający miejsce gdziekolwiek w Westeros a często i poza nim. Jak do tej pory nie udało mu się przekazać żadnej istotnej informacji swojej obecnej królowej. Chociażby tak banalnych do rozpoznania jak fakt, że 10k lannisterskich żołdaków wymaszerowało ze Skały czy flota Eurona wpływająca w liczbie 1000 statków do Królewskiej Przystani w jedną i w drugą stronę... Ewidentnie nie działa tutaj na korzyść Dany, nie mogę tylko rozgryźć kogo ma zamiar obstawić. W książkach wiadomo, że młody Gryf jest jego czarnym (dosłownie!) smokiem. Natomiast w serialu... Ciężko mi zrozumieć dokąd ścieżka tej postaci zmierza.

#got
  • 6
@Florent: Wydaje mi się, że jak na razie posunięcia Danki to tak na prawdę ksiażkowy Gryf. W końcu to on wrócił szybciej do Westeros i liczył na poparcie Dorn. Z tej perspektywy wydaje mi się, że te wszystkie błędy przypadną do niego, a Danka wjedzie na smoku ubrana cała na ciało (w książce)
@Florent: @Skyworld: @wystrza: bo Varys i LF stali się po prostu postaciami trzecioplanowymi, podczas gdy w książce to nadal główni gracze i ich pretendenci tak naprawdę mają guzik do gadania.

@Sheta: Aegonowi i spółce póki co nie pykło do końca tylko zdesantowanie się w jednym kawałku w Westeros i ściągnięcie Danki. Poza tym - kilka zdobytych zamków, niedługo wpadnie w ich ręce Koniec Burzy, Varys sieje chaos w