Wpis z mikrobloga

Mam 2.5 miesiecznego szczeniaka, u hodowcy byl karmony royal canin, w najblizszym zoologicznym niestety mieli tylko brit dla junior mini. Niestety kazdy klocek wodnisty. Lepiej przeczekac kilka dni az sie przyzwyczai do brit czy leciec po royala i wtedy wszystko wroci do normy?
#psy #zwierzeta
  • 15
@k4rolex: szczeniaki na wsiach jedza chleb z mlekiem i zyja. ale jak sie martwisz, to moze dokup royala i mieszaj zmieniajac stosunek. jak sie nie poprawi to zmien calkiem karme.

Moj pies nigdy nie chciał jeść suchych i w sumie jak już to właśnie Royala za szczeniaka, albo brita jakos tam wcinał.
Ale nie probowalem go karmic jakimis hi ednowymi karmami po 200zł za 5kg
@k4rolex: Nie dostałeś wyprawki? mieszaj 1-1 ze zmianą stosunku karm aż do całkowitej wymiany na brit. u takich maluchów minimalna zmiana diety powoduje wodnisty klocek, ale wodnisty klocek to jeszcze nie dramat, nawadniaj go porządnie. my naszych bandytów karmilismy joserą i przeszlismy na brit, w sumie polecam obie, chociaż bez róznicy. ;)
@k4rolex przy zmianie jedzenia to normalne na początku, jakby się długo utrzymywalo to gorzej. Nie bardzo znam się na psach ale royal canin to nie jest jakoś jakościowo bóg wie jak dobra karma. Nie mniej jednak jeśli się martwisz to możesz kupić trochę royala i mieszać aż się przyzwyczai do innego :)
@Wsciekle_piesci_meza
@emipk505 wiem ze royal to ogolnie dziadostwo 6-7% miesa? Mam juz jednego psa ktory teraz purine pro plan je, ale na poczatku royal tak jak u hodowcy i problemu nie bylo. Dobra to kupuje royala, bo slabe te wodniste kupy. Btw. Co bedzie jakosciowo lepsze od puriny w tej samej cenie?
@k4rolex: obserwuj dokładnie małego i jak wodniste kupy nie znikną w ciągu 2-3 dni, to sru do weta, bo szybko taki maluch może się przekręcić.

Sprawdź Simpsona albo Taste of the Wild. Ja teraz karmię psa Lukullusem (jest chyba tańszy od Puriny) i bardzo sobie chwalę.