Wpis z mikrobloga

#chorwacja #podroze #podruzujzwykopem
Do Chorwacji lepiej zabrać kuny czy euro? Słyszę różne opinie i nie potrafię się zdecydować.

Jedziemy na 7 dni i szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy 1500zł (ok. 2600 kun) + 150 euro (aktualnie tyle mamy z poprzednich wypraw odłożone) w zupełności wystarczy na dwie osoby. Żywić się będziemy tak: rano i wieczór samoorganizacja żarcia czyli kupujemy w marketach i przyrządzamy w domku a obiady na mieście). Wycieczek nie przewidujemy, chcemy pozwiedzać okolicę, popływać i poopalać się. Dyskotek również nie przewidujemy.

Także proszę Was o opinię, ceny widzę są ok. 20-30% droższe niż u nas, miejscowość gdzie będziemy to Makarska. Jeśli chodzi o budżet, spokojnie mogę go zwiększyć, jednak sam wiem, że 100 zł na dzień na osobę to jest dobra kwota, ale to w Polsce, także chciałbym się poradzić Waszych doświadczeń.
  • 20
@Kamellot: w miejscowości Krk na wyspie Krk wyczaiłem taką fajną restaurację - Galija i tam mogliśmy najeść się z różowym za jakieś 80 zł w zupełności. W restauracji Mango w Baska było drożej, ale jak porcję nam dali, to siedzieliśmy ponad godzinę żeby wszystko zmieścić, bo deser gratis był i alkohol :P
@Kamellot: powinno w zupełności wystarczyć :) My jedziemy na 10 dni i zabieramy 2000 zł w kunach i 200 euro. //na dwie osoby. Znajomi w zeszłym roku wzięli tyle samo i jeszcze im zostało. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyżywienie śniadania/kolacje w domu, a obiady na mieście, jakieś wino, czasami kolacja itp. Miłego wyjazdu!
@wasiuu: Pojutrze jadę niestety :(
@magucio: U mnie w banku przewalutowanie + 3% od każdej transakcji i biorę taką możliwość pod uwagę, nie ma problemów z płatnościami, że nie przyjmuje kart czy cuś? Moja to VISA
@Kamellot: @magucio: Trzeba brać pod uwagę to, że przewalutowanie nie następuje po kursie średnim, ani nawet kantorowym, tylko takim #!$%@?, że za Euro kasują Cię 4.5zł. Do tego te 3%. Ja robiłem tak, że wziąłem kupione w Polsce Euro w gotówce i część wymieniłem na dzień dobry w Chorwacji na te ich kuny i korzystałem z nich tam gdzie się nie dało zapłacić w Euro. Chociaż w większości miejsc brali
@magucio 7zl w plecy na tej jednej transakcji, sporo.

@Kamellot
@wasiuu ja jak zwykle do wszystkich walut prócz EUR i GBP polecam kartę walutową USD w T-mobile. Dlaczego? Jako jedna z niewielu ma bezpośrednie przewalutowanie jedynie po kursie Mastercard, bez żadnych prowizji banku. Za kunę wychodziło ok. 0,15-0,16$, a że dolar teraz niski to tym bardziej nie ma lepszej opcji.

Karta działa tak samo jak walutowa w kantorze Aliora, ale ma jedną