Wpis z mikrobloga

Potrzebuje wprowadzić pewne zmiany do planu stronglifts, muszę się skupić bardziej na klatce piersiowej, bo najbardziej u mnie odstaje od innych partii, ciekawostką jest to, że robię wyciskanie wąsko takim samym ciężarem co normalne wyciskanie (a tak chyba nie powinno być, oznacza to, że klatka jest słaba chyba). Czyli plan po modyfikacji by wyglądał tak: Trening A - siady 5x5 - wyciskanie hantli na skosie dodatnim 5x5 - wyciskanie leżąc (hantle) 5x5 - wiosłowanie 5x5 -bicek łamana 3x8, francuz jednorącz zza głowy 3x8 - allahy 3x12 i trening B - siady 5x5 - ohp 5x5 - martwy sumo 5x5 - bicek łamana 3x8 - wyciskanie wąsko 3x5. Myślicie, że tak będzie okej? #silownia #mikrokoksy #stronglifts
  • 15
@pinkman356: No to pytaj się chłopaków co Ci radzili. Osobiście od kiedy pamiętam to sztanga i normalne wyciskanie 5x5, czy tam inne metody progresji jedzenie i regeneracja.
Mało wyciskasz to przez dłuższy czas skup się na jednym ćwiczeniu na trening dla tej partii (ale mocnym). Wybierz sobie albo katowanie co trening płaskiej, albo na zmianę z hantlami w planie B (IMO samą płaską bym katował chociażby do tych 70kg w 5x5
@pinkman356: Jak nazywasz je lekkimi to widocznie za słabo dajesz im rozwinąć się :P Martwy (sumo jest dobry tylko w określonych przypadkach tak btw.) + przysiady i już brzuch masz tak naprawdę z głowy więc te allahy to IMO strata czasu na początku zabawy z siłownią.
Tricki IMO lepiej katować w oparciu o własną masę - dipy bez/z obciążeniem. Gdzie podciąganie?
https://www.gym-talk.com/arnold-schwarzeneggers-golden-six-routine/ (sugeruj się tym jakie tam są ćwiczenia ilość serii/powt.
@orlando74: Ziomek martwy ciąg nie rozwija absów w takim stopniu co dedykowane ćwiczenia. Kiedy jesteś przechylony do przodu w martwych prostowniki robią o wiele więcej roboty (aktywacja absów przy DL powodowałaby garbienie).

@pinkman356 Autor Stronglifts na swojej stronie bodajże mówi że akcesoria są spoko jeżeli chcesz coś dorzucić. Spróbuj tam czegoś poszukać o akcesoriach?

Nie wiem w jakim kontekście mówisz że klatka ci odstaje.

Jeżeli siłowo wyciskanie hantlami jest daleko za
@pinkman356: 5x5@50 w BP przy 5x5@85 w siadach to jeszcze nie taka wielka dysproporcja.
Pomysl sobie, że są tacy, co mają np 5x5@57 w WL przy 3x3@120 w siadach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Z techniką masz okej wszystko przy wyciskaniu?
Lektury troche polecam
https://www.strongerbyscience.com/how-to-bench/
U mnie zaczal pojawiac sie progres po poprawieniu techniki i w koncu mięso na plaskie cyce zaczęło wchodzic, a nie tylko w barki
@threnuc: Ziomek, dopóki gość nie startuje na scenie a jedynie chce być silniejszy to wybacz, ale do pewnego momentu ćwiczenia konkretnie skierowane na brzuch są po prostu stratą czasu. Martwy jest jednym z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni core, co za tym idzie więcej siły na te allahy, wzniosy nóg, brzuszki czy inne dodatkowe ćwiczenia. Jeżeli po konkretnej serii ćwiczeń przysiad/martwy w początkującym etapie ćwiczenia na siłowni musisz dorzucać trening na
@orlando74:

Martwy jest jednym z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni core, co za tym idzie więcej siły na te allahy, wzniosy nóg, brzuszki czy inne dodatkowe ćwiczenia. Jeżeli po konkretnej serii ćwiczeń przysiad/martwy w początkującym etapie ćwiczenia na siłowni musisz dorzucać trening na abs (to też znaczy, że #!$%@? robisz MC czy przysiady ;)) to najprawdopodobniej nie masz bladego pojęcia po co to robisz i kończysz jak OP chcący rozwijać siłę
Pobierz threnuc - @orlando74: 
Martwy jest jednym z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni...
źródło: comment_yzEmmxLUYRZVJTRmnEKOn5QtY24r1Vvu.jpg
@threnuc: Dobra szkoda mi się produkować, jak chce to niech to #!$%@? od samego początku gdzie ledwo porządnie 60tką macha. Niech traci swoje siły na robienie ABS zamiast tworzenia porządnej podstawy. Tylko jedno sprostuję, nigdzie nie napisałem, że przysiad+martwy to pełen pakiet core, to jest tyle ile powinno mu na pierwszy etap wystarczyć. Miłego dnia.