Gorące dyskusje ostatnie 12h

Drobne rozdajo mojej ulubionej książki ,,Co widać i czego nie widać" Frederica Bastiata . Jest to krótka i genialna książka która idealnie nadaje się do rozpoczęcie przygody z ekonomią :p. Będzie to nowa książka prosto z księgarni, bo dla tępienia socjalizmu warto wydać parę złotych . Zaznaczam ,że prześledzę Olx w twoim mieście ,więc jeżeli jakiś Janusz będzie brał udział w losowaniu tylko po to aby odsprzedać książkę będzie skutkowało to wyróżnieniem jego imienia na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Losowanie kończy się jutro rano :) Zasady są proste, plusik (zielonki też mogą brać udział)

Mam też małą propozycję na rozpowszechnienie #wykopolka . Może krótki opis swoich ulubionych kategorii książek np.
    Posiadam: Ekonomia ,medycyna , kryminał, informatyka, języki (lub bardziej sprecyzowane)
    Szukam: Fantasy, Medycyna

Fajną inicjatywą jest wymiana książek pomiędzy mirkami , dzięki opisowi ,łatwiej będzie nam znaleźć pasującą do swoich zainteresowań osobę :) a to na pewno jest lepsze niż wymiana w ciemno swojej książki na coś co nas zupełnie nie interesuje jak Harry Potter za Sekretne życie krów ( ͡° ͜ʖ ͡°) A szkoda ,że ten tag został mocno zapomniany (╯︵╰,)

Dla dociekliwych , tak jestem z podlasia.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ksiazki
    #rozdajo
    pokaż całość

odpowiedzi (23)

• odpowiedzi (39)

Jest tu jakiś prawnik albo inny ekspert? Dzisiaj na Aquaparku we #wroclaw jest saunarium "tylko dla kobiet". Czy jeśli tam pójdę i odmówią mi sprzedaży biletu to czy mogę wezwać policję zgodnie z art. 138 Kodeksu Wykroczeń:

Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.

Jeśli odmowa wydrukowania ulotek przez orientację seksualną była podciągnięta pod ten artykuł, to czy odmowa sprzedaży biletu ze względu na płeć także może być? Pytam poważnie.
    #prawo #pytanie #pytaniedoeksperta
    pokaż całość

odpowiedzi (105)