Wpis z mikrobloga

@Mechatronix: Zawsze mnie bawi dysonans poznawczy ateistów i twórców takich memów. Po pierwsze nikt nie wie jak wygląda Sąd Ostateczny, ale na potrzebę tego memu założył jego twórca że tak on wygląda. Nikt tez nie wie jak wyglada samo piekło, wielokrotnie wspominałem, że oddalenie się od Boga, a więc od doskonałości, ideału może być wystarczającym piekłem i tragedią, a nie żadne smażenie się w kotle idąc tropem reprezentacji zgodnych z średniowiecznymi
To nie Jego wina, że chcesz być gejem.


@Jebwleb: To pociąg seksualny się wybiera? Mnie się wydawało, że jak jesteś hetero facetem, to nie podniecają Cię inni faceci, a geja tak i taki katolik gej się męczy psychicznie, bo na widok kobiety nawet mu nie staje, choćby nie wiem, jak chciał. Dlatego hetero katolicy mają easy mode, mogą całe życie cieszyć się seksem z małżonkiem i nawet nie mają seksualnych fantazji
@dzeksondzekson

Nikt tez nie wie jak wyglada samo piekło

skazuje homoseksualistów na piekło (nie tylko nie wiadomo dlaczego, ale jak i ono wygląda).


Oho, to kościół traktuje wizje Faustyny jako zwykłe majaki? Czyżbym coś przeoczył?

(...)są męki dla dusz poszczególne, które są męki zmysłów, każda dusza czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej;(...)Niech grzesznik wie,
@Za_jakie_grzechy: Typowe ateistyczne podejście. Używanie Świętych, Biblii, ikonografii i relikwii tylko gdy pasują do tezy. Jeśli nie pasują, to przemilcza się ich istnienie.

Jako katolik mam prawo nie wierzyć w wizję św. Faustyny, nawet mimo że uznał ją kościół. Więc to, że napisałem, że nikt nie wie dalej ma sens, bo nikt nie wie. Św. Faustyna nie żyje, znamy tylko jej zapiski i relacje, jedynie z jej perspektywy.

Także dalej uważam,
@dzeksondzekson

Jako katolik mam prawo nie wierzyć w wizję św. Faustyny, nawet mimo że uznał ją kościół. Więc to, że napisałem, że nikt nie wie dalej ma sens, bo nikt nie wie


No, jak ktoś zwiedził jakiś kraj, i ci o nim opowiada, a ty mu w te opowieści nie wierzysz, zresztą tu też masz do tego prawo, to nie znaczy to, że ten człowiek nie wie jak jest w tym kraju,