Wpis z mikrobloga

Techniczne mirasy, poszukuję laptopa na studia. Nie gram w żadne gry także sprzęt służyłby głównie do nauki, przeglądania Internetu, a z takich bardziej multimedialnych rzeczy słuchania muzyki i oglądania filmów. Moje wymagania to 8 gb ram i dołączony system. Myślałem o czymś takim: https://www.x-kom.pl/p/363045-notebook-laptop-156-hp-250-g5-i5-7200u-8gb-500gb-win10p.html#specification. Boli mnie tylko brak ssd, ale w moim budżecie (max. 2500) nie można mieć wszystkiego. Co myślicie?

#laptopy #szukamlaptopa
  • 19
Boli mnie tylko brak ssd, ale w moim budżecie (max. 2500)


@DredyTarzana: za tą cenę to kupisz poleasingowego jakiegoś ProBooka klasy i3/i5 z matową matrycą >HD (tzn jakieś 1400x1050 czy coś lepszego w ten deseń, byle nie 1368x782 itp zdupyrozdzielczość ), wsadzisz mu SSD, i jeszcze zostanie ci na dodatkową baterię doczepianą z dołu, by na cały dzień wykładów prądu starczyło
chyba jednak coś nowego żeby mieć pewność, że trochę posłuży.


@DredyTarzana: w nowym klaptopie za 2500 z kręcącym się dyskiem masz taką samą niepewność, że ci to rok pociągnie (a gwarancja... no to osobna sprawa) co z HPkiem zrobionym jako konstrukcja profesjonalna biznesowa, która była sprzedawana z gwarancjami 24h/nextbusinesday serwis itp... i do których masz wiadro części i dodatowych profesjonalnych akcesoriów za grosze (np stacje dokujące po 9zł, dodatkowe baterie dające
@DredyTarzana: wiesz czeo brak temu lapkowi ? wyswietlacza FULLHD, przeciez to jest juz standard, polecalbym wtedy -> Dell Inspiron 5567 z fullhd i ssd, masz rozne konfiguracje na x-kom posprawdzaj sobie od 2100 do 2,8k, acer jest ok, ale ma mankament jeden, dysk hdd 5400 obrotow, wolneee w uj, jak samo hdd - to 7200 obr, 2gi mankament - nie mozna dolozyc ssd. Trzeba patrzec czy mozna dolozyc ssd, jest napisane
@PiersiowkaPelnaZiol: Ja go wykorzystuje jako komputer ogolnego przeznaczenia, ale wirtualek na nim nie trzymam od tego mam innego laptopa (17 cali acer v3 32gb ram) Przeglądam internet, pisze w w wordzie cos tam skrobne nie wymagające w photoshopie. Na wirtualce mam Windowsa. Na wydajność nie narzekam. Jest mały i lekki (w porównaniu do acera) to zabieram go np do pracy w plenerze. Różnice są w smaczkach np 2012 nie ma karty