Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Zawsze byłem uczniem trójkowo-czwórkowym, nie wyróżniałem się w szkole niczym szczególnym, może poza kilkoma umiejętnościami, które w szkole nie były zbytnio doceniane, a które obecnie są u mnie podstawą pracy (znajomość języka i umiejętności informatyczne). Wiedzy tej też nie nabyłem w szkole, są one raczej efektem własnej chęci posiadania takiej wiedzy i zaspokojenia mojej ciekawości. Często niektórzy nauczyciele próbowali wmówić mi, że będę biegał z łopatą. Poszedłem na studia, zakończyłem je licencjatem, z własnej woli przerwałem magisterkę, a teraz? Właśnie odbieram CV od koleżanek ode mnie z klasy, które zawsze miały średnią ~5.0 i były głaskane przez nauczycieli.
  A na zdjęciu kwiatek, który urzekł mnie najbardziej
  #pracbaza #madki #gownowpis
  pokaż całość

  odpowiedzi (69)

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  Dzisiaj w pracy w korpo zastała mnie ciekawa nowina, mówiąca że jestem zdesperowana bo w zeszłym tygodniu zaprosiłam na randkę kolegę z pracy. Jezu, co za ludzie...
  W zeszły czwartek zaprosiłam mojego kolegę z innego działu na randkę. On pracuje od 4 miesięcy, często gadalismy ze sobą na przerwie, czasami szliśmy jakąś grupą na piwo po pracy to zawsze dobrze mi się z nim rozmawiało. Więc w czwartek pod koniec pracy poszłam do niego i powiedziałam, że chcę go zaprosić na randkę, na jakąś kawę i ciastko, podziękował za zaproszenie ale się nie zgodził. No coż, mówi się trudno, powiedziałam, że spoko i tyle. W piątek miałam wolne. Za to dzisiaj przychodze do pracy i co pierwsze słyszę? Słyszę pytanie czy to prawda, ze go zaprosiłam i podobno mówią o mnie, ze jestem zdesperowana bo ponad trzy lata temu tez zaprosiłam jednago chłopaka na randkę z innego działu. Rozumiecie to? Bo ja nie. A te trzy lata temu zaprosiłam go bo po prostu go lubiłam i mi się podobał. Normalnie ręce opadają... Czasami zastanawiam się co ja robią tu z tymi ludźmi. W cholerę z tym. Nie zapraszasz źle, zapraszam też źle.

  #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  pokaż całość

  odpowiedzi (54)

 • avatar

  #rozdajo #wykopefekt #wykopoczta #bitcoin #pokazmorde #heheszki #stream #domistream #rower

  Moi drodzy, zbliżają się święta, wielu z nas spędzi je ze swoimi najbliższymi.. ale niestety nie wszyscy. Chciałbym zrobić coś dla tych których życie mocno kopie w tyłek. Moja różowa pracuje jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Gnieźnie, wychowankowie to dzieciaki po strasznych przejściach, większość z nich na święta pozostaje w ośrodku. Finansowa sytuacja ośrodka nie jest ciekawa ale na podstawowe wydatki pieniądze są. Niestety brakuje pieniędzy na to, żeby dzieciaki zasmakowały trochę normalności, dlatego często na terapiach zajęciowych robią różne ozdoby, które później sprzedają za "co łaska", żeby można było z nimi wyjechać na ferie/wakacje czy chociaż wyjść do kina albo na pizze. Różowa już dawno wspominała mi o tym, że dzieciaki bardzo chciałyby wyjść czasem na rower ale w ośrodku rowerów brak.. no i tutaj wchodzę ja.. i mam nadzieję Wy.

  Postanowiłem, że w razie zainteresowania zrobię charytatywny stream, podczas którego odbędzie się #rozdajo. Nie jestem osobą publiczną dlatego ciężko będzie zorganizować mi większą akcję bez Waszego wsparcia. Nawet jeśli nie będziecie mogli go oglądać zostawcie plusa, być może ten wpis dotrze do osoby, która zechce wspomóc akcje.

  Na razie plan streamu mam ogólny, przewidziany czas trwania to około 6 godzin, start 17sta lub 18sta. Dni, które wchodzą w grę to 13.12 albo 15.12 chciałbym uniknąć grania w gry solo, dlatego można wybrać kilka ciekawych tytułów, zrobić losowanie z pośród widzów i się wspólnie pobawić. Można zrobić konkurs karaoke: wybrać jury, które składałoby się z wykopowych celebrytów, a w którym udział wzięliby wylosowani chętni. Można pograć w kalambury. Opcji jest wiele i zachęcam do rzucania pomysłami w komentarzach!

  Cel streamu: chciałbym uzbierać kwotę, za którą kupione zostanie 10 rowerów. Oczywiście rowery z niskiej półki cenowej więc potrzebna łączna kwota zbiórki po opodatkowaniu powinna wynieść w okolicach 5000zł. Te dzieciaki cieszą się z najmniejszych rzeczy więc nie będą wybrzydzać! Zachęcam kogoś z tagu #rower do rzucenia propozycji, co w takiej kwocie można kupić. Dodam, że większość dzieciaków to raczej kruszynki, w całym ośrodku jest tylko kilku wyrośniętych chłopaków więc rozmiarowo to raczej będzie stosunek 6/4, 7/3 (małe/duże).

  Co jeśli uda się osiągnąć cel? Od 17 do 22 grudnia jestem w delegacji. Rowery zapewne zamówiłbym przez internet i w czasie kiedy mnie nie będzie powinny na spokojnie dotrzeć. Złożyć będę w stanie je sam. Ale problem mogę mieć z transportem rowerów do ośrodka. Chciałbym to zrobić we wigilię ale samemu nie będę w stanie bo nie mam czym. Jeśli znalazłby się jakiś Mirek mieszkający w okolicy Gniezna chętny do pomocy to byłbym rad!

  Ważna sprawa organizacyjna i pytanie dla kogoś kto zna się na #prawo i #podatki. Jak wygląda sprawa z rozliczeniem się w takiej sytuacji z US?

  Oczywiście po zakończonym streamie będę dokumentował przebieg zdarzeń, aż do momentu wręczenia prezentów dzieciakom!

  #rozdajo
  Proszę nie komentować, że stary telefon i tablet (są nieużywane, a leżą i się kurzą), niestety nie stać mnie na lepsze prezenty do rozdania ( ͡° ʖ̯ ͡°). To nie jest pakiet który dostanie jedna osoba. To będzie 7 losowań w czasie streamu, w losowaniu wezmą udział które w danym momencie na czacie napiszę odpowiednią, podaną przeze mnie komendę, kolejność nagród będzie randomowa:
  - telefon Nokia X3
  - tablet Manta
  - gra Mafia 3
  - wybrana gra na Steam do 50zł
  - ładowarka samochodowa
  - pokrowiec na płyty
  - zestaw do gry w Gwinta

  Bardzo proszę o wykopanie wiadomości, żeby dotarła do jak największej ilości osób. Jeśli są tutaj jakieś "znane" Mirasy albo Mirabelki, które chcą mi pomóc w tej akcji (nie finansowo) to proszę o kontakt na PW.

  Na chwilę obecną to chyba wszystko, jeśli o czymś sobie przypomnę to dodam. Jeśli wpis zostanie entuzjastycznie przyjęty jutro napiszę kolejny, ze szczegółowymi informacjami odnośnie streamu i ostatni wpis "przypominający" na godzinę przed startem akcji.

  W Wypoku siła!
  pokaż całość

  odpowiedzi (23)