Gorące dyskusje ostatnie 12h

MIRKI POMÓŻCIE - Obóz pracy w Norwegii

Cześć! W skrócie przedstawiam wam tragiczną sytuację w której się znalazłem. Przyjechałem do pracy przy zbieraniu malin w Norwegii. Pracujemy na akord od 6 rano do 22 po 13-15 godzin za jakieś nieludzkie jak na tutejsze warunki pieniądze. Dostajemy za skrzynkę (którą zbiera się 1-1,5h) - 50 koron co stanowi około 40% STAWKI MINIMALNEJ w rolnictwie tutaj. Na umowie miałem napisane że zarabiam na godzinę plus na akrod. Wszystko jest przeprowadzane niby "LEGALNIE", żeby być gotowym na kontrolę, tymczasem w rzeczywistości jest nam płacone 1/3 kwoty w umowie. Byłem zmuszony do podpisywania kartek z godzinami pracy, w których zamiast czas pracy jest 4-5krotnie mniejszy. Byliśmy również zmuszeni do podpisywania pisma, przez które za to że będziemy chcieli zadać pieniędzy za godziny będziemy policzeni nawet 1000 koron za dzień (500zł, ceny jak w centrum Oslo). Przy próbie jakiejkolwiek dyskusji z polskim kierownikiem o stawkach, mówi że tak już tu się zarabia w Norwegii i wszyscy plantatorzy w okolicy są tak umówieni. Według moich wyliczeń właściciel plantacji zarabia na Polakach ponad pół miliona złotych na miesiąc z niewypłaconych pieniędzy. Czuję bezsilność.
    Dlatego zwracam się do was, co zrobić w tej sytuacji, jak to udokumentować aby zakończyć to niewolnictwo (chyba tak można nazwać zarabianie paczki parówek na godzinę), aby właściciel nie mógł się wyprzeć podczas kontroli, na którą jest przygotowany. Pomóżcie proszę, pokażcie siłę Wykopu.
    PODBIJCIE PROSZĘ, JUŻ NAWET NIE CHODZI O TE PIENIĄDZE, TYLKO TRAKTOWANIE NAS, POLAKÓW JAK JAKIŚ PODLUDZI. Z góry dzięki!
    #norwegia #polacyzagranica #pomoc #praca #prawo #pytanie #pracazagranica
    pokaż całość

odpowiedzi (104)

Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Znów piękny i wystrojony, bo jadę do Warszawy na 2 ważne spotkania. Życzcie mi szczęścia! :)

#dziendobry #wygryw #piekny #selfie #modameska

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (156)

#anonimowemirkowyznania
    Nie wiem jak sie dogadac z różowym. Ostatnio nalegała, żeby pożyczyć jej samochód bo chciała pojechać z przyjaciółkami w góry. Żadna nie ma auta, ona też nie ale prawo jazdy posiada. Daję jej czasem prowadzić pod moim okiem ale wg mnie kierowcą jest kiepskim, nie zwraca uwagi na znaki i mylą jej się kierunkowskazy. Byłem więc przeciwny, proponowałem że zawiozę je nawet i odbiore bo jadą i wracają w weekend ale płacze, że brak zaufania i że chca mieć auto żeby być niezależne itp. W końcu ustąpiłem. Powiedziałem tylko, że ma uważać na siebie, pasażerów i auto.
    Po tygodniu #rozowypasek wróciła oddała auto i już jak podjeżdża widzę, że z przodu zderzak porysowany i maska. Wkurzyłem się i pytam co to jest. Ona, że nie wie i że musiał ktoś to zrobić jak auto na parkingu stało. Zacząłem szukać- z tyłu widać że o jakiś słupek auto się oparło bo plastik wgnieciony, jeszcze przed wyjazdem myłem im ten samochód to widzialbym. Na dodatek opona i felga zdarta z boku od jezdzenia po krawężniku- tego już inne auto zrobić nie mogło. Oczywiście różowa niewinna i już łzy ma w oczach. Dobra stwierdziłem, ważne że całe wróciły, w aucie troche syf ale 3 kobity to odpuściłem w koncu i stwierdziłem ze nie bede robił afery. Minęło może 6 tygodni i przychodzi zdjęcie z fotoradaru. A na zdjęciu kto za kierownicą? Psiapsiółeczka mojego różowego. Wkur... się mocno i telefon zaraz. Laska nie ma nawet prawa jazdy! A moja tłumaczy że zmęczona była jazdą to sie zamieniły i Jola prawka nie ma ale swietnie jezdzi bo jej chłopak pozwala czesto. Mowie, że uj mnie to obchodzi, to niech z chlopakiem jezdzi a nie moim autem i że ostatno raz jej prowadzić dałem bo auto nie dosc że obite z każdej strony to jeszcze cholera wie kto nim jezdził. Zapłaciłem ten cholerny mandat i powiedziałem, że ma mi oddać kasę, nieważne kto ona ze swoich czy od przyjaciółki niedh wezmie. Oczywiście foch i tydzien nawet na smsa nie raczy odpisać. Zastanawiam sie czy nie odpuścić sobie i nie robić afery wiecej bo jiz w sumie wyrzuty sumienia zaczynam mieć i nie chce jej stracic przez taka sytuacje.
    #zalesie #logikarozowychpaskow #gownoburza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
    Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
    pokaż całość

odpowiedzi (203)