Wpis z mikrobloga

Mirki padła mi chyba karta graficzna. Ma 4 lata, od 2 dni zdarzało się jej "zawieszać" (ekran przestawał działać), pojawiały się pionowe czarno-szare paski ale zwykle restart pomagał z tymi problemami (sądziłem że to od temperatury otoczenia). Dziś W7 po restarcie uruchamia się tylko do czarnego momentu z logiem "Trwa uruchamianie systemu Windows", a potem tego niebieskiego loga "Zapraszamy" już ni ma. Przy uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym i odinstalowaniu karty graficznej i przywróceniu standardowej karty VGA da się korzystać z komputera normalnie, niestety przy próbie instalacji sterownika (starszego lub aktualnego) wracam do sytuacji gdzie windowsowe "Zapraszamy" już się nie pojawia - szary ekran.

W trybie awaryjnym wszystko działa jak pisałem.

Karta zdechła? Miała 4 lata, model Sapphire Radeon HD 7850 OC 2GB
https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-oc-2gb-11200-14-40g-506171/

Jeżeli tak, co by w jej miejsce można było wstawić? Mam płytę ASRock Z77 PRO3, Z77, DDR3-1600, 2xSATA3, RAID, HDMI, GBLAN, ATX (Z77 PRO3) i procesor Intel Intel Core i5-3350P 3,10 GHz LGA1155, nie chcę całego kompa wymieniać. Może jakiś nowszy model do tej płyty głównej/procka, ale z dobrym przelicznikiem jakość vs cena?

#pcmasterrace #komputery #serwispc #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 11
@rotero: miałem taką samą kartę, tylko wersję 1gb, wymiana pasty i odkurzenie pomogło xd
tzn. miałem czarne paski i wydupcało gry z jakimiś errorami, ale to chyba z przegrzania