•  

Compaq LTE 5300@5400 z roku 1996. Pentium 150 MHz (P54C), 48 MB RAM, Cirrus Logic 7543PCI 1 MB :) VRAM, ESS ES1688, HDD 5 GB - szał :).
    Zdobyłem oryginalny case Compaq. W środku CD-ROM i FDD na drive bay, dwie karty sieciowe - faxmodem i ethernet pod PCMCIA.
    Cała idea zatok Compaqa była genialna. Po lewej drive bay. Jeden pstryk i wymieniało się napęd. Po środku HDD bay, klapka w dół, odblokowujemy suwak od dołu, ciągniemy za jęzorek i dysk już uwolniony. Po prawej stronie battery bay. Bateria miała taką tajemniczą zaślepkę. Otóż można byo zainstalować ją w lewej zatoce, zasłonić powstałą dziurę i pozbawiając się napędu FDD lub CD cieszyć się.. dwoma bateriami.
    Niezniszczalne urządzenie. Ten laptop przeleżał kilka lat w porzuconej furgonetce, a jednak dał się odnowić :)

I jakby co: Mogę sprzedać ( ͡º ͜ʖ͡º)
    #starekomputery #ciekawostki #gimbynieznajo #historiainformatyki #komputery

•  

@secondfloor: LTE 5300 ? A co to za dzika częstostliwość ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
      A tak serio to zazdro, też kiedyś chciałem sobie kupić taki archaiczny sprzęt jako pamiątke dawnych lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Zapadł kolejny wyrok w sprawie naszych skarg na bezczynność Fundacji Lux Veritatis i Fundacji Nasza Przyszłość związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem.
    Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok (sygn. akt II SAB/Wa 17/17, nieprawomocny), w którym m.in:
    - zobowiązał Fundację Lux Veritatis do rozpatrzenia wniosku z 3 listopada 2016 r. w zakresie danych nieudostępnionych,
    - stwierdził, iż bezczynność Fundacji Lux Veritatis miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa,
    - wymierzył Fundacji Lux Veritatis grzywnę w wysokości 1000 zł.
    Więcej o sprawie: https://siecobywatelska.pl/grzywna-dla-fundacji-ojca-rydzyka/
    #watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania
    pokaż całość

odpowiedzi (76)

pracuje w Media Markcie i postanowiłem w taki sposób przyciągnąć uwagę klientów ;d
    mam nadzieję, że szef doceni mój dobry pomysł i niedługo dostane podwyżkę
    #gownowpis #oswiadczenie

odpowiedzi (87)

Bandyci złapali stalkera
    Wzięli go za nogi wsadzili głową do studni potrzymali trochę w wodzie i pytają
    - Artefakty? Pieniądze?
    a on na to:
    - Nie
    To wsadzają go znowu i znów
    - Artefakty? Pieniądze?
    a on na to:
    - Nie
    i go znowu do wody i pytają
    - Artefakty? Pieniądze?
    a on na to:
    Słuchajcie chłopaki albo zanurzcie mnie głębiej albo trzymajcie dłużej.
    Woda mętna i gówno tam widać

#stalker #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (14)