•  
  s.........r

  +6

  Compaq LTE 5300@5400 z roku 1996. Pentium 150 MHz (P54C), 48 MB RAM, Cirrus Logic 7543PCI 1 MB :) VRAM, ESS ES1688, HDD 5 GB - szał :).
  Zdobyłem oryginalny case Compaq. W środku CD-ROM i FDD na drive bay, dwie karty sieciowe - faxmodem i ethernet pod PCMCIA.
  Cała idea zatok Compaqa była genialna. Po lewej drive bay. Jeden pstryk i wymieniało się napęd. Po środku HDD bay, klapka w dół, odblokowujemy suwak od dołu, ciągniemy za jęzorek i dysk już uwolniony. Po prawej stronie battery bay. Bateria miała taką tajemniczą zaślepkę. Otóż można byo zainstalować ją w lewej zatoce, zasłonić powstałą dziurę i pozbawiając się napędu FDD lub CD cieszyć się.. dwoma bateriami.
  Niezniszczalne urządzenie. Ten laptop przeleżał kilka lat w porzuconej furgonetce, a jednak dał się odnowić :)

  I jakby co: Mogę sprzedać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  #starekomputery #ciekawostki #gimbynieznajo #historiainformatyki #komputery

  +: M...........a, Masterczulki +4 innych
  •  

   @secondfloor: LTE 5300 ? A co to za dzika częstostliwość ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A tak serio to zazdro, też kiedyś chciałem sobie kupić taki archaiczny sprzęt jako pamiątke dawnych lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: s.........r

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Muszę się wyżalić w internecie, bo nie wytrzymię zaraz.
  Kupiłem bilet na PKP IC. Lata pociągiem nie jechałem, myślę, będzie fajnie. Pech chciał, że najbardziej pasuje mi bezpośredni pociąg z Rzeszowa do Gdyni. Z Rzeszowa do Gdyni.

  Z RZESZOWA DO GDYNI !!!
  Odjazd 5 rano. Wagonów z 7 (około, nie liczyłem; siedzę w numerze wagonu 16 ale to pewnie nic nie znaczy). Ludzi z 40.
  Zapierdala pusty pociąg przez całą Polskę.

  Ale ja nie o tym. No więc żyjemy w 21 wieku i wczoraj na kiblu kupiłem sobie bilety na pociąg, normalka. Wpisało się inne imię, olałem to, pełna stawka zapłacona, żadnych zniżek. A w pociągu kierownik (nie tylko pani kontroler, kierownik pociągu!) mówi że bilet jest nieważny i mam kupić drugi xd Ze on mi załatwi, że przez PayU oddadzą mi pełna kwotę, a ja teraz tylko im im zabekcyluje za kolejny bilet xD Chciałem robić afere, ale i tak by to nic nie dało. Wyśmiałem ich i po półtorej godzinie pani kontrolerka ( w trakcie pisania tego) bez słowa oddała mi wydrukowany ebilet.
  Jak się z nich śmiałem to podpytywałem: czy wy to mówicie serio? Specjalnie robicie mi na złość, czy traktujecie to jako obowiązek w pracy? Widzicie absurd tej sytuacji? Zdajecie sobie sprawę, że zapłaciłem wam 100% biletu, żebyście mieli pracę w pociągu widmo, a wy o 5 rano przez półtora godziny teujecie mi dupę?
  Jedyna odpowiedź to: nie zgadza się dowód z biletem! - tacy cudzie mają odpowiedzialne zajęcia, ehhhh.....

  #japierdole #zalesie #pkp #rzeszow (nie spytałem, ale ich głupota musi z tamtad pochodzić)

  Ps. Pożyczcie długopis. Prawie nim na kartce imię i im zaniosę, ciekawe co powiedzą xD
  pokaż całość

  odpowiedzi (137)

 • avatar

  Tak się podrywa

  odpowiedzi (33)

 • avatar

  Kiedy pierwszy raz wszedłem na mirko, miałem wrażenie że przez przypadek trafiłem na jakieś forum integracyjne dla uczniów szkół specjalnych, albo koprofagów zawzięcie dyskutujących o zaletach jedzenia kupy.

  Po pewnym jednak czasie i bacznych obserwacjach użytkowników tego forum, zacząłem zauważać, że cała ta otoczka jest tylko grubą przykrywką pod prawdziwe oblicze pisujących tu ludzi. MIrko jest bowiem czymś na kształt elitarnego klubu ekspertów z każdej dziedziny życia, rekinów finansjery, graczy giełdowych, znawców motoryzacji, koneserów muzyki i szeroko pojmowanej sztuki, bezwzględnych jurorów damskiej urody, milionerów, politycznych geniuszy i mistrzów sztuk walki

  To coś w rodzaju tajnego niczym loża masońska tworu. Nie zdziwił bym się zatem gdyby wśród nas byli ludzie ogólnie znani i poważani.
  #kryptowaluty #heheszki #gownowpis #oswiadczenie
  pokaż całość

  odpowiedzi (31)