Wpis z mikrobloga

#kaczeopowiesci2017

Właśnie obejrzałem prolog do Nowych Kaczych Opowieści.

Warto było czekać. Naprawde.

Polecam Wam obejrzeć. Jeżeli chcecie uniknąć spoilerów, bo się będą pojawiać, odstawcie mikro na bok, wygooglujcie "duck tales woo-oo online" i oddajcie się 45-minutowej przyjemności dla fanów serii.

Kacze opowieści jest kamieniem milowym dla Disneya. Dzięki tej kreskówce jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać kreskówki oparte na znanych filmach takie jak "Alladyn", "Baloo", "Chip i Dale" i tym podobne. Również w Polsce kreskówka zyskała niesamowitą popularność na przełomie lat 80 i 90. Byłem jednym z tych dzieciaków, którzy spędzali soboty z kolejnymi przygodami Sknerusa. I tym bardziej zainteresowala mnie informacja o reboocie serii.

Wczoraj premiere mial 45 minutowy film wprowadzający nas do serii. Twórcy wykonali kawał dobrej roboty pod wieloma względami.

Przedewszystkim stworzone postacie mają swoje indywidualne charaktery. W szczególności siostrzeńcy. Twórcy przyznali, że tworząc te postacie starali się stworzyć rodzeństwo takie, z jakim można się identyfikować. Dlatego też:

Hyzio - czerwony - najstarszy z trojga. Jest rozważnym, ułożonym kaczorkiem. Postępuje zgodnie z zasadami i regułami. Lubi mieć wszystko zaplanowane.

Zyzio - zielony - najmłodszy. Uchodzi za najbardziej wyluzowanego z trójki, ale z drugiej strony jest cwaniakiem. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, na co może sobie pozwolić.

I Dyzio, niebieski. Tej postaci poświęcono najwięcej czasu w tym wprowadzeniu. Okazuje się, że ma on żyłkę przygodowca. Ale z drugiej strony będąc "po środku" jest on niejako pomijany, zapominany.

Zauważyć też można, że te trzy postacie posiadają wszystkie cechy Sknerusa. W końcu w ich żyłach płynie krew McKwaczy.

Sporym pozytywnym zaskoczeniem jest Tasia. W pierwotnej wersji KO była po prostu "przeszkadzajką" która trafiała w tarapaty. Tutaj jest ukazana jako największy fan Sknerusa. Jedt rządna przygód i chce zwiedzić świat i... spróbować hamburgera ;) Jest przez swoją babcię - Panią Dziobek - chroniona niejako przed zewnętrznym światem.

Śmigacz to po prostu Śmigacz. Zbyt dużo się nie zmieniło. Początkowo pracuje u McKwacza jako kierowca, by później stać się pilotem.

Dodatkowo do paczki Sknerusa trafia sam Kaczor Donald. Był obecny w kilku odcinkach oryginalnych KO, jednak tutaj bedzie mial o wiele ważniejszą rolę. Jest strasznie opiekuńczy w stosunku do siostrzeńców, co nie było do końca jasne z komiksów czy poprzednich seriali.

FABUŁA - SPOILERY

Donald szykuje się na rozmowę o pracę. Mieszka na łodzi rybackiej wraz z siostrzeńcami. Gdy okazuje się, że opiekunka nie może do niego trafić, jest zmuszony oddać siostrzeńcow w ręce Sknerusa na kilka godzin. Ten niechętnie przyjmuje młodziaków, którzy są zafascynowani legendarnym McKwaczem.

Więcej zdradzać nie będę. Obejrzyjcie sami. Naprawdę warto, zwłaszcza na plot twist na samym końcu, o którym w internecie huczało w różnych teoriach :)

Jeżeli chodzi o oprawę audio-wideo: Wielu osobom nie spodobal się styl w jakim przedstawiane są postacie. Mi osobiście się podoba. Postacie są dynamiczne, dużo się dzieje. I nie oszukujmy się: seria jedt tworzona pod kontem obecnych odbiorców. Czasy się zmieniają i upodobania dzisiejszych dzieciaków są inne niż 20 lat temu. Glosy genialnie pasują do postaci. Mam tylko nadzieje że polski dubbing postara się trzymać poziom oryginału. Liczę przedewszystkim na syna Eugeniusza Robaczewskiego w roli Sknerusa.

Nie wiem ile razy moge to powiedzieć, ale po prostu obejrzyjcie to. Naprawde warto. Widać ile w te serie tworcy dali serca, by oddać chołd oryginalowi i komiksom Carla Barksa.


#disney #kaczeopowiesci #kreskowki #animacja #ducktales #recenzja
  • 9
@c0_0kie na poczatku nie bylo jakiegokolwiek rozroznienia. Pozniej randomowo pojawialy sie kolory. Ostatecznie ustalono kolory dla postaci na stałe :

Disney's archivist Dave Smith, in "Disney A to Z," said, "Note that the brightest hue of the three is red (Huey), the color of water, dew, is blue (Dewey), and that leaves Louie, and leaves are green."
@Goofas: Fajna animka, całkiem przyjemna i widać, że komuś naprawdę chciało się wsadzić tam trochę serducha. Bałem się, że wyjdzie kupsztal żerujący na nostalgii, ale na szczęście się myliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Projekty postaci, sama ich animacja, tła są rewelacyjne i totalnie w tym komiksowym, staroświeckim klimacie - ja to kupuję. Rozumiem też, że komuś może brakować pięknych malowanych teł z oryginału, ale...wolę, by reboot miał
Fajna animka, całkiem przyjemna i widać, że komuś naprawdę chciało się wsadzić tam trochę serducha. Bałem się, że wyjdzie kupsztal żerujący na nostalgii, ale na szczęście się myliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mnie przede wszystkim podobają się nawiązanie do komisków Barksa i Rosy - legend jeżeli chodzi o komiksy z Sknerusem i Donaldem.

Trochę dziwnie wyszło tempo w drugiej części pilota, gdy do akcji wkraczają główni źli -
@Goofas: Bardzo mnie cieszy nawiązanie do komiksów Barksa i Rosy w tym serialu. No i Tennant dubbingujący Sknerusa robi świetną robotę swoim szkockim akcentem. Z drugiej strony, żeby dobrze rozumieć Donalda musiałem ściągnąć napisy, a zwykle oglądając "poważniejsze" seriale rozumiem jakieś 95% słów. Chociaż dubbinguje go koleś robiący to od lat to jednak mógłby mówić wyraźniej, biorąc pod uwagę, że to bajka głównie dla młodszych.