Wpis z mikrobloga

@tylko_prawda: Pomodlić sie do trupów? Masz na myśli, że "modlitwa do" świętych? To jest jak proszenie brata lub siostry, żeby sie wstawiła za Tobą u Ojca, więc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak dla ścisłości to sie modlimy ze świętymi, a nie do nich dlatego cudzysłów. No, ale trzeba przekręcać katolicyzm pod swoje teorie co nie?
@SirSherwood:

To czemu słowo od Boga mówi nam zupełnie coś innego?

Ew. Jana 3.13 mówi: „A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy.”

J20
12. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta;i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.

Mt 25:31-46
Gdy Syn
A nikt nie wstąpił do nieba


@tylko_prawda: Pies pogrzebany. No nikt nie wstąpił, tylko Jezus mógł, reszta jest zaproszona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

;i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach


@tylko_prawda: Ponownie, czas inaczej płynie dla nich a dla nas. To jest trudne do ogarnięcia, ale sie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a
@SirSherwood: No tak średnio bym powiedział. Sąd będzie na końcu po ponownym przyjściu Jezusa. Ciekawe gdzie jest napisane gdzie reszta jest zaproszona.

Ciekawe jest też to, że w takim razie ludzie (umarli) mogą nas wysłuchiwać i wstawiać się za nas. Czyżby mogli być wszechwiedzący jak Bóg. Bardzo ciekawe bardzo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziwna ta religia.

Nigdzie nie czytałem jakoby to czas inaczej płynął. Jakaś nowa teoria
Nigdzie nie czytałem jakoby to czas inaczej płynął.


@tylko_prawda: Nie znam pisma tak jak ty by wrzucać jakieś fragmenty pasujące mi pod teorie, ale jestem pewien, że gdzieś tam jest, że Bóg jest ponad czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawe jest też to, że w takim razie ludzie (umarli) mogą nas wysłuchiwać i wstawiać się za nas. Czyżby mogli być wszechwiedzący jak Bóg. Bardzo ciekawe bardzo.


Y,
@tylko_prawda: Lol, bawisz mnie. Naprawdę musze przywoływać takie błahostki, żeby takiemu komuś jak Ty (osobie bardzo dobrze obeznanej z pismem) udowadniać takie proste tezy?

A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata;

No elo, Bóg jest ponad czasem. I co terazzzz
@SirSherwood: Przecież tutaj jest opis stworzenia. Bóg cały czas jest wśród nas i wysł#!$%@? nasze prośby. Żywy Bóg. Kieruje nami. Pierwszy raz słyszę o takich teoriach. Po drugie kolego pisz jak człowiek, a nie jak gimnazjalista. ;)

Księga Hioba 8
5 Radzę do Boga się zwrócić,
o łaskę do Wszechmocnego.
6 Jeśliś jest czysty, niewinny,
to czuwać będzie nad tobą,
uczciwy twój dom odbuduje2.
7 Skromny byłby początek,
lecz koniec byłby
Nie znam pisma tak jak ty by wrzucać jakieś fragmenty pasujące mi pod teorie, ale jestem pewien, że gdzieś tam jest, że Bóg jest ponad czasem


@SirSherwood: Bóg jest ponad czasem. Proszę bardzo:

Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień [2P3-8]


@tylko_prawda: Zadziwiające jest, że ogromną ilość argumentów przeciw protestantom daje w