Wpis z mikrobloga

@piotr-zbies: szczerze to pamiętam że pisałem o ruchach rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą już w 2013 roku ale wtedy twierdziłem że Rosja straszy Janukowycza żeby był posłuszny. Wtedy wydawało mi się surrealistyczne twierdzenie że Rosja zaatakuje. Także tak, miałem informacje ale inaczej je interpretowałem niż dziś to robię.
@JanLaguna
@Tranq
@Aryo

15 i 23 Brygada "motostriełków" z Samary dostały rozkaz osiągnięcia gotowości bojowej na 26 lutego 2014 na odcinku donieckim oraz charkowskim. Obydwie jednostki posiadały stany osobowe poniżej 60%, więc gotowość bojową musiały osiągnąć w 60 dni. Dorzuć do tego 2 dni na transport i wylicz sobie, kiedy najpóźniej dostali rozkaz. Następnie skoreluj to z sytuacją na Majdanie.
@piotr-zbies: @piotr-zbies: Nie no o tym które konkretnie jednostki miały gotowość bojową to nie wiedziałem. Dlatego dziękuję za uzupełnienie informacji mireczku. Pod warunkiem, że jest to prawdziwe ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Aryo Na nogi był wtedy stawiany cały ZOW i POW, ale większość jednostek stamtąd ma czas 30 dni na osiągnięcie gotowości bojowej. Na uwagę zasługują za to konkretnie te dwie brygady.