Wpis z mikrobloga

Siema #bitcoin!
Chcę kupić moje pierwsze coiny i mam dylemat - giełda vs kantor? Zupełnie na giełdach się nie znam i nie mam pojęcia jak to działa.

Czy dobrze myślę, że na giełdzie są lepsze przeliczniki (na giełdzie różnica kupno-sprzedaż to +- 5zł, a w kantorze 700zł), ale nie można ich trzymać lokalnie tak jak te z kantoru?

Może mi ktoś wyjaśnić plusy i minusy obu rozwiązań? Proszę się nie denerwować, ale nowociota jestem w #kryptowaluty
  • 6
@trzepak12: Bitbay.net i Bitmarket.pl to 2 najwieksze gieldy Polskie. Giełda polega na tym, że kupisz tam od kogoś, znacznie taniej niż w kantorze, lecz może to zająć nawet 24-48h

Kantory są szybkie i tego samego dnia masz BTC przeważnie i brak weryfikacji, są to: InPay, bitcantor.com oraz 4coins.pl
@trzepak12: ja zakupiłem na bitmarket.pl. To giełda, wymagają weryfikacji skanem dowodu, mozna wysłac zakrywając wrażliwe dane takie jak podpis, pesel, numer dowodu i bez problemu przyjmują. Nie trwało to wszystko dłużej niz 2h
@marjanoos: Założę się, że pod tym tagiem są setki wpisów takich jak twój. I dałbyś wiele, by mieć teraz w portfelu BTC kupione po której kolwiek z tamtych "górkowych" cen.