Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie co to może być za ciulstwo które zabija mi wydajność #firefox w win10?
Kiedy odpale go, pootwieram kilka kart i wszystko jest ok, po 15 min wszystko zaczyna starsznie zwalniać na przeglądarce uniemożliwiając praktycznie korzystanie z niej. Manager pokazuje 3GB Ramu zeżarte a otwartych jest 5-6 kart, nie ma to zresztą znaczenia ponieważ ilość kart nie ma wpływu, Firefox sie poprostu zapycha i ctrl alt del tylko działa.

Czy ktos wie ocb? Hard reset, przeglądarki nie pomaga, reinstalacja też. Zastanawiam sie czy ktorys z dodatków do przeglądarki nie dumpuje mi ramu... jakieś idee? ktoś miał podobnie?

#pcmasterrace #windows10 #windows #przegladarki
  • 15
@FLAC: @AmonGoeth: przesiadłem się wczoraj na Opere, i na mobile i na pc. Głównym powodem było to, że na androidzie #!$%@?ł mi co chwila błąd "Kurza Twarz!" i #!$%@? można było zrobić. Całkiem przyjemnie się z niej korzysta, nie jest zamulona. Troche mi szkoda dodatków które miałem na chrome, ale chyba dam radę bez nich żyć
@wzr1one: ja polecam Opere Mini beta na androida. Ma kompresję transferu, wbudowanego ablocka no i na FB stronie messenger działa normalnie + powiadomienia z FB przez przeglądarkę na pasku stanu.
@AmonGoeth: Wpisz w pasku adresu about:performance i będziesz mógł tam sprawdzić jakie dodatki jakie strony zamulają przeglądarkę. Wpisz też w pasku about:support i sprawdź w tabelce Informacje o aplikacji czy aktywna jest pozycja Okna wieloprocesowe - powinno być 1/1 (włączone...).

Ew. uruchom z wyłączonymi dodatkami, masz taką opcję w menu "pomoc", po naciśnięciu alta. Możesz też uruchomić przeglądarkę w trybie awaryjnym, to taki tryb testowy, przeglądarka uruchamiana jest z wyłączonymi
@Christophy: każdy dzisiaj ma minimum te 8GB ram a to wystarcza

No i, nieużywany ram, to zmarnowany ram, wolę jak weźmie 4GB i #!$%@? niż jak weźmie 1.5GB i idzie jak krew z nosa
@Pawci0o: Ogólnie to możesz sprawdzać po kolei dodatki i wyłączyć ten, który to blokuje, albo zmienić odpowiednie ustawienia. Nie chce mi się przepisywać, dlatego odsyłam do mojego komentarza tutaj.