Wpis z mikrobloga

No więc jadę sobie znów #pkpintercity Relacja Jelenia Góra - Białystok. Tym razem miejsca na rowery są, wiszą elegancko na hakach. Brawo PKP. Problem tylko w tym, że #pkp nie podstawiło dwóch wagonów, na które ludzie rezerwowali miejsca. I oczywiście rozegralo się typowe piekło. Pan tu nie siedzi! To moje miejsce! Ja za to zapłaciłem! I nic dziwnego. W końcu wpada konduktor i gada, że nie ma wagonów więc rezerwacje się nie liczą. Top kek. Pozdro dla @Kuracyja - chciałbym traktować tego przewoźnika poważnie, ale na serio nie można xD

#kolej #transport
  • 26
W obiegach ED161 w przypadku awarii składu, a zdarza się to często, składy wagonowe kierowane są w kierunku Wrocławia. Jedynie do Łodzi jest prędkość 160km/h. Przekłada się to na niższe opóźnienie składu.
@ksaler: Czyli Dart na bank. One są na oko dość podobne, tylko Darty mają typowy karpikowy przód i właśnie te haki przy wejściach. W ogóle jak można projektować pociąg dalekobieżny z 6 rowerami... ale dobre i to, w Pendolino są 4...
@cofko: Ona (@lavinka) jest jedną z głównych osób broniących Pese na wykopie, nie ważne co gdzie i jak to PESA dobra, a wszystko złe.

Nawet wypowiedź @jacekKobr:

to przyzwoita wartość xD


i tym podobne, są właśnie jej LINK

Dodatkowo typowy hejcik na Pendolino LINK, jakieś bzdury o prędkościach czasie i kilometrach LINK i LINK i pieprzenie o remontach LINK, normalnie Pendolino się nie dało napisać LINK

@ksaler:
@ksaler @Andczej @jacekKobr w sumie to ciekawostka, slyszalem rozmowę z kierownikiem pociągu, mówił że jak wprowadzono darty to szkolenie dla kierowników pociągu trwało 25 minut, a przez jakiś czas jeździł z nimi w składach serwis, a serwis to koles z łapanki z fabryki, który też nie ogarniał darta nic a nic...
@cofko: Serwisant na pokładzie pesy to pewnie 'nic dziwnego' skoro do miast do których idą tramwaje od pesy, przy okazji jadą też serwisanci aby być na miejscu przez pewien czas i naprawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andczej odniosłem wrażenie, ze ten serwisant byl w ramach gwarancji, a wysylali losowego typa z Pesy, który składa długopisy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a wysylali losowego typa z Pesy, który składa długopisy


@cofko: a myślisz, że jak tam jest? Praca za grosze, większość to Ukraińcy, pewnie do tego spora rotacja pracowników, a przecież tramwaje musieli sobie składać .... MECHANICY Z MIAST DO KTÓRYCH SZŁY TE TRAMWAJE bo PESA nie miała jak