Wpis z mikrobloga

Jakie książki pochłonęliście od razu/wgniotły was dosłownie w fotel?

Kochani szukam książek niebanalnych, budzących silne emocje, o nadzwyczajnej fabule,powodujących "mindfuck" itp itd. Dotychczas ograniczałam się jedynie go gatunków SF, hard-sf, social fiction. Więc książki z tych kategorii będą jak najbardziej przeze mnie poszukiwane ale mam też ochotę spróbować czegoś WOW z innych gatunków, polecajcie śmiało :))

#ksiazki #sf #pytanie
  • 18
@taka_prawda przepraszam, ale Mroczna Wieża.

Przy okazji, nie wiem do końca dlaczego, tym bardziej, że najpierw oglądałem za młodu ekranizację, ale w tym dziele naprawdę coś jest, 451 st. Fahrenheita R. Bradbury'ego.
@taka_prawda: Sci-fi: Ślepowidzenie i Historia twojego życia to must-reads. Poza tym Dukaj, Alastair Reyolds, Lem, Iain Banks, Dick, Dan Simmons, Neal Stephenson, ale część z nich pewnie znasz.

Fantasy: Droga Królów-epic fantasy które na pewno spełni wyżej wymienione oczekiwania. Trzecia część wychodzi w listopadzie (polskie tłumaczenie w styczniu) poczekałbym z czytaniem do tego czasu.
Gra o Tron-jeśli nie oglądałeś serialu.
Imię Wiatru-Mocno inne od pozostałych książek fantasy, pierwszoosobowa narracja, skupienie na