•  

Ok Mirczany- potrzebuję rady w wyborze laptopa i proszę żeby wypowiedziały się osoby posiadające modele przynajmniej podobne do tych z których wybieram.
    Chcę sobie kupić lapka z 1050Ti i najlepiej i7 7700hq. Propozycji jest kilka, jednakże najbardziej przymierzam się do dwóch:
    DELL INSPIRON 7567-5396 (i7/1050ti/8G/1000GB)
    SMART7 L514C (i7/1050ti/8 lub 16G/bez dysku)
    Dysk przekładam z obecnego laptopa - Samsung 850PRO 512GB.

I tutaj mam poważny dylemat- z jednej strony DELL to DELL kuhwa, czyli solidna jakość wykonania, dobre wykończenie i klapa na 1 śrubkę, dająca dostęp do ładnie rozlokowanych podzespołów. Dodatkowo ma lepsze chłodzenie i jest podobno cichszy od konkurenta.
    Minusy? Kurwa 3 złącza USB SS i zaledwie jedno HDMI, gdzie nawet w moim starym samsungu na AMD 7670m mogę podpiąć i VGA i HDMI, co jest całkiem dobre- takie podłączenie pozwala mi zrobić z laptopa stację roboczą na dwa monitory (wtedy nie działa ekran laptopa).
    Czyli biedamax ze złączami w DELLu.

A SMART7?
    Kurwa wiem o nim tyle że to tak naprawdę Clevo (jakaś tam firma) i że od jakiegoś czasu robią tzw. kadłubki czyli konfigurowalne laptopy. Na plus jest wg. mnie dojebane złącz i w porównaniu z DELLem jest w chuj tańszy (3,8k za wersję 16G vs. 4,5k za DELLa z 8G) po części dlatego że wywalam z niego dysk, więc system także.
    Minusy?
    No kurwa nawet nie wiem jak wygląda obsługa gwarancji- żeby nie było jak z jakim kiano czy innym gównem że

Wyjślij pan na wypiździejewo dolne, skrytka 18, tam jest chop u mechanika co w wolnych godzinach ma lutownicę w kominku i on robi zlecenia na Polskie.
    Dalej, według testu na @PurePC_pl - ten laptop przy grze mocno się grzeje, a żeby się nie grzał, to podobno trzeba zrobić z niego suszarkę- wrzucając pełną piz..rędkość wentylatorów. Niestety, nie widziałem nigdzie filmu z nagraniem ile to jest "tyle a tyle decybeli", więc nie wiem jak wypada w porównaniu do mojego laptopa na pełnej prędkości, a bardzo bym chciał ( ͡° ʖ̯ ͡°).
    Dalej jest jeszcze grubość rzeczonego laptopa- niby jest cienki, ale z profilu widać że on rośnie na tyle, więc nie wiem gdzie tą grubość mierzono, gdzie w DELLu jest taki sam na całej powierzchi.
    Drobnym minusem jest jeszcze "ułożenie strzałek" które w moim mniemaniu (niczym nie oddzielone) jest zrobione jak oko do dupy, ale z tym mógłbym pewno żyć po przyzwyczajeniu, tak samo jak z trochę odpustowym wyglądem.

Podsumowując:
    DELL:
    +DELL KUHWA 2 LATA NBD
    +chłodniejszy i cichszy
    +/- Lepszy wygląd?
    -Drogi w chuj
    -8G za 4.5 koła
    -Portów jak na lekarstwo

SMART7:
    ++Tani w chuj
    +Portów w chuj
    +Wincyj ramu albo jeszcze tańszy w chuj bo 3.6k za 8G
    -Szto eto za firma, kak eto rabotajet gwarant'sja
    -Według @PurePC_pl gorący bez robienia suszary
    -Takie tam duperele jak wygląd czy grubość i strzałki

Czo robicz mirko? Na laptopie i tak nic wielkiego nie odpalam, ale warto mieć coś, na czym choćby Doom nie chodzi tylko w 640x480 z 50%res (jak na moim Samsungu xD) i żeby ten stan się utrzymał przez jakiś czas. Mogę się wprawdzie szarpnąć na DELLa i czuć się jak w Audi A5, ale w głowie będzie trochę siedziała myśl że przepłaciłem + podłączę max. 1 monitor, albo mogę kupić tego SMART7a i wsiąść do... Nie wiem- może nie Dacii Logan, ale np. Skody Superb?
    #pytanie #pytaniedoeksperta #laptopy #komputery #januszeinformatyki #kiciochpyta #cokupic

+: lubie-sernik, M........n +4 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h