Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Bangkok. Pierwsze zderzenie z wschodnioazjatycką rzeczywistością.

  Parno, gorąco, 60 km przez miasto do hotelu, nikt nie mówi po angielsku, ale wszyscy starają się nam pomóc jakoś przebrnąć przez tę gęstą, miejską dżunglę.

  I nagle z tyłu słychać nieśmiałe, angielskie "Where are you from?". Zaczynamy rozmowę.

  Z każdą minutą rozmowy szczęka opada mi coraz niżej - widoczny na zdjęciu Pan Wataru okazał się Japończykiem mieszkającym od kilku lat w Bangkoku.

  Co ciekawe, bardzo interesuje go wschodnia część Europy, zwiedził już praktycznie całą południową jej część, a na celowniku ma w najbliższym czasie Słowację oraz Polskę.

  Tak więc rozmawiam po angielsku w środku Bangkoku z nowopoznanym Japończykiem, a on zaczyna opowiadać mi o Kościuszce, Piłsudskim, o tym, jak bardzo lubi pierogi i tańczyć Krakowiaka.

  Padłem.

  Perfekcyjne dzień dobry i dziękuję, a także eleganckie "do widzenia" z uśmiechem na pożegnanie. Dalej nie ogarniam 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

  #zwtravel
  pokaż całość

  odpowiedzi (46)

 • avatar

  Mirki z #emigracja i #sealandia piszę właśnie długiego posta informacyjnego o życiu, zarobkach i pracy w Sealandii. Jeśli kogoś interesuje to niech da plusa to zawolam jak będzie.

  odpowiedzi (16)

 • avatar

  Ale ja to szanuje Adama. Mistrz nad mistrzami, skoczek nad skoczkami, a on zamiast w ciepełku i blasku reflektorów błyszczeć jak Hanawald to on, na tym mrozie, chłopakom plecaki i narty nosi jak jakiś tragarz. #skoki

  odpowiedzi (12)