Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #fotografia !

Właśnie przesiadam się z mega starego Canona EOS450D na... no właśnie. Będę miała około 30 tys zł na zakup sprzętu i chciałabym zapytać Was o zdanie:
1) warto Waszym zdaniem kupować body od Canona EOS 5d mark IV ? "Trochę" drogie, bo 13 tysięcy, ale jeśli warto...
2) mam w miarę dobry teleobiektyw i stałkę 50mm z serii L, jakie obiektywy do tego byście dokupili? Dodam, że zamierzam fotografować głównie ludzi (bobasy, sesje plenerowe i wydarzenia)
3) czy warto kupować wszystko oryginalne i nowe od Canona, czy lepiej np Tamron, Sigma?
4) bez jakich sprzętów w profesjonalnej fotografii nie wyobrażacie sobie życia? (blendy, filtry itd?)

Zapraszam do dyskusji, będę wdzięczna za każdą z opinii jaki macie na ten temat :)
#canon #zdjecia
  • 20
@mlody_czyzyk23 ogladnij Sigmy serii "art" np 35mm jest test na optyczne.pl
Na pełnej klatce pewnie przyda się jakaś stałka z przedziału 85-100mm o dobrym świetle, jeśli lubiłaś obiektyw 50mm na cropie. Co do body się nie wypowiem - mam 450d i prędko go nie zmienię ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mlody_czyzyk23:
1. Warto
2. jakie masz ten dobry obiektyw? Pomyśl nad 35? 85? 135? 70-200?
3. sigma ma dobrą serie art. Mam Tamrona 24-70 działa fajnie ale już był dwa razy na serwisie
4. bez gripa bo mi mały palec pod pod body ucieka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Blenda musi być. Pomyśl też na lampami błyskowymi 3 sztuki yongnuo i można fajnie błyskać.

@Grzechu10g: też lubiłem
@mlody_czyzyk23: Wszystko co powiem niżej to moje zdanie i twoje potrzeby mogą być inne

1. Odpuść sobie lustra, 5d4 to kolos. Może do studia będzie okej ale ja już dawno porzuciłem lustrzanki bo mnie ręce bolały od noszenia tego żelastwa. Ja na twoim miejscu brałbym Fuji X-T2
2. Tak jak wyżej pisali - 70-200, 35mm, 85mm
3. Przeświadczenie że niesystemowe szkła są gorsze to pieśń dawnych czasów powtarzana przez dziadków. Obecnie