Wpis z mikrobloga

Czy są tu jakieś mireczki znające się na laptopach/ultrabookach?
Szukam ultrabooka do 3.5k nowego. Aktualnie zastanawiam się nad Acer swift 5 i Acer swift 3. Czy za tę cenę znajdzie się coś z lepszymi parametrami niż i5, 8gb ramu i 256 SSD?
Przyznam, że Acery lubię, ale zastanawiałam się też nad HP envy 13-ab000nw.
#laptopy #ultrabook #zakupy #elektronika #komputery
  • 14
@aggeta: Z tego co słyszałem to Acery są dość słabo wykonane i lubią się psuć. Asusy są już trochę lepiej wykończone.

Niedawno oglądałam asusa w rtv euro i miał zdezelowaną klawiaturę (w sensie cała ta płyta się uginała)


Często tańsze laptopy tak mają, nie są zbyt dobrze spasowane, kiepski materiał i takie są tego skutki.

Oglądam sobie jeszcze takiego zenbooka: http://www.alsen.pl/komputery/laptopy/asus-zenbook-ux305la-fc018h-1


Z procesorem jest u niego tak średnio, równie wydajny będzie
@aggeta:

nadal Asus z gorszym prockiem


Zawsze możesz sobie kupić o wiele lepsze wydajnościowo Lenovo ( ͡° ͜ʖ ͡°) W cenę nie wlicza się tylko wydajność ale i wytrzymałość/trwałość i marka. Np. za Della musiałabyś zapłacić 5-6k

Nie widzę tego czegoś co by mnie do nich przekonało


Czyli rozumiem, że wygląd odgrywa tutaj dość sporą różnicę?

gorszym prockiem


A jaki jest w Acerze o którym mówisz? Sam
@Marqq nie przesadzaj my z tym Lenovo :d pracowałam przy naprawie płyt głównych i jedyne Lenovo jakie bym kupiła to modele biznesowe.

Czyli rozumiem, że wygląd odgrywa tutaj dość sporą różnicę?


Wygląd też ;) ale doświadczenie też: miałam Asusa (rip) i acera nadal mam i po wymianie dysku na SSD śmiga jak szalony, tylko ta bateria i waga :/

A jaki jest w Acerze o którym mówisz?

Ehh, wklejalam linki (brawo apka
@aggeta: W głównej mierze to zależy od egzemplarza, jednemu może posłużyć 6 lat a innemu rozwali się zaraz po gwarancji. Skoro już zdecydowałaś to bierz Ejsera :D Nie będe Cię przecież zmuszał do kupna innego laptopa :P Powiedziałem to co miałem, teraz decyzja należy do Ciebie. Pozwolę sobie zawołać @Pustulka. On na pewno zna się na laptokach bardziej niż ja, także możesz jeszcze jego się zapytać.
więc czemu klasa wyżej o.O


@aggeta: Były drobne różnice w konstrukcji(obecnie z uwagi na wiek i wyprzedaże tańszy od swifta o 400-500 zł) i odrobinie lepsze matowej matrycy, był przez acera nastawiony na rywalizację z klasą wyżej. Przy swifcie trochę pozmieniali, zastosowali gorszą błyszczącą matrycę i obniżyli cenę do niższego segmentu. Jeżeli ci nie przeszkadza błyszcząca matryca to swift jest ok, możesz jeszcze rozważyć asusa ux410ua, bo L470 raczej będzie zbyt