Wpis z mikrobloga

#kaczeopowiesci2017

Wysokiej jakości Kadr z Tablicą powiązań Tasi.

Kilka ciekawostek, które znalazłem:

22+1400=87?

Z tego 2 liczby mają znaczenie:

22 - tyle minut średnio trwał odcinek oryginalnych "KO"
87- w 1987 zadebiutowały "Kacze Opowieści"

Cholera wie, co może oznaczać 1400

Rodzice Donalda

Dla fanów komiksów nie jest to stricte ciekawostka, jednakże dla tych co nie wiedzieli:

Wg Drzewa Rodziny Kaczorów i McKwaczy autorstwa Dona Rosy:

Matką Kaczora Donalda jest Hortensja McKwacz - siostra Sknerusa McKwacza. Ojcem jest Kaczor Quackmore.

Swoją droga, Tasia w serialu jest ukazana jako wielka fanka Sknerusa, a nie potrafiła dodać, że siostrą Donalda jest Della Kaczor. Stąd też trochę błędne połączenie bezpośrednie pomiędzy Donaldem a siostrzeńcami.

Scotty McDuck - Alternate Timeline?

Scotty McDuck był początkowo nazywany Ojciec Sknerusa McKwacza: Stworzono tą postać w latach 50'. Później był nazwany Fergusem. Stąd też "alternatywna czasoprzestrzeń"

różowa kartka z tytułami szlacheckimi po lewej stronie

Są to imiona i nazwiska przodków Sknerusa McKwacza. Ponownie pojawiają się w Drzewie Rodziny Kaczorów.

Nagłówek dot. "Sky Pirates"

Nie przypominam sobie żeby w komiksach KD pojawiali się jacyś latający piraci. Jedynie - co wg mnie - przychodzi mi na myśl grupa lotnych łotrów z serialu "Super Baloo". Z tego co pamiętam z początku odcinka, pojawia się - w rozmowie ze swoimi doradcami finansowymi - Cape Suzette - miasto w którym dzieje się akcja "Baloo".

Przy okazji rozmowy z doradcami: wspominane są też miasta z seriali "GoofTroop" oraz "DarkwingDuck"

"Dismal dawn, when is castle McDuck"

Pojawia się tutaj legendarny zamek klanu McKwaczy i związana z nim "klątwa", która była zarówno w komiksie "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" jak i w Serialu (26. odcinek).

Terr-Ferimian Sightsting

Nawiązanie do beznogich istot mieszkających w pod ziemią. Pojawiali się w komiksach, oryginalnej kreskówce oraz grze na pegasusa/NESa "DuckTales" i remake'u "DuckTales Remastred"

friend or F.A.W.L.

To jest nawiązanie do zarówno do oryginalnych KO jak i "Darkwing Duck" - [organizacja łotrów](http://darkwingduck.wikia.com/wiki/F.O.W.L.) która zapoczątkowana była w 48. odcinku "Kaczych Opowieści"

Dirty Dingus

Dingus McKwacz - Dziadek Sknerusa McKwacza

BeagleBurg

To jest nawiązanie do Braci Be, którzy pojawili się zarówno w komiksach jak i w oryginalnym serialu.

Dodatkowo znamy imiona dwójki z nich:

Bigtime Beagle - Bysio - ten mały kurdupel co był niejako szefem ;)
Burger Beagle - Brzucho - Ten, co wiecznie się objadał

W prawym górnym rogu jest Goguś, kuzyn Donalda.

Więcej odniesień nie znalazłem. Coś pominąłem, coś innego zauważyliście?

#kreskowki #disney #ducktales #kaczeopowiesci #animacja #seriale #komiks #komiksy #kaczordonald #gimbynieznajo #ciekawostki

@radziokoch, łap, przyda Ci się :)
Pobierz Goofas - #kaczeopowiesci2017 

Wysokiej jakości Kadr z Tablicą powiązań Tasi. 

K...
źródło: comment_nToRxoJ0sGfsdbNHYUveQM3WCs8GFEUS.jpg
  • 4
@Goofas:
Good for the Goose obok Gogusia może być nawiązaniem do pierwotnego drzewa genealogicznego, według którego miałby być on bliskim kuzynem Gęgula. Stamtąd pochodzi też stary Scotty.

Skypirates spotted above Plain Awful odnosi się też do zaginionej doliny w Andach, gdzie kanciaści ludzie hodują kanciaste kury. Komiks o niej nigdy nie ukazał się w Polsce, ale wydano jego kontynuację autorstwa Dona Rosy. Kwadratowe jajka pojawiają się też w innych jego
Pobierz kazim - @Goofas: 
Good for the Goose obok Gogusia może być nawiązaniem do pierwotneg...
źródło: comment_v6DRUgD9LYrN7UzoDNzhyjLVNApDuMue.jpg