Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie. Dostałem od ZUS zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie niezapłaconych składek społecznych i zdrowotnych przez Homepay w 2013 roku. Korzystałem z ich usług w tamtym okresie, podpisałem umowę o dzieło którą ZUS definiuje jako umowę zlecenie. Mam składać w związku z tą sprawą jakieś wyjaśnienia pokroju iść do ZUS i złożyć oświadczenie że umowy które podpisałem były umowami o dzieło ? Nie mam do nich teraz fizycznego dostępu niestety czy po prostu olać sytuację bo nic mi z tego tytułu nie grozi ? Nie chce mi się specjalnie tam iść i tłumaczyć się urzędnikowi który nic o tej sprawie nie wie xd
#prawo #pytanie
  • 13
@programistalvlhard: No ta, firma i tak już upadła więc żadnych składek nie opłaci. Ale właśnie wygląda na to, że zaczynają przesłuchiwać osoby które wtedy podpisały umowy. Ja dostałem wezwanie i widzę, że inne osoby też.
@programistalvlhard: W umowach z 2013 powinni opłacać składki na ZUS. Przegrali w 1 instancji i muszą teraz opłacić każdemu składki emerytalne z odsetkami. Odwołali się i żądają przesłuchania każdej osoby która wtedy podpisała umowę (ok. 300 umów ZUS skontrolował wtedy) z pytaniami jaką prace wtedy wykonywała (czy to powinna być umowa o dzieło czy nie). Ale przecież oni się odwalali na początku roku (kiedy jeszcze normalnie działali) ... a firma upadła