Wpis z mikrobloga

@El_Dugarro: o zazdro :) ja tutaj nie byłem naście lat. Pamiętam jak kolega z klasy wziął mnie za szpika na tą trasę. Zawsze jechałem na krzyżówce w prawo, by zjeżdżać koło leśniczówki. Dziś jechałem na odwrót :)
@Mirek_Cebula: bardzo stromo i daleko? Szukam sobie takich lajtowych tras jak np. na Dębowiec, bo na większe nie mam kondycji, a jeździć tylko po asfalcie mi się nie chce. Możesz z grubsza nakreślić jak to tam wygląda i którędy najlepiej jechać?
@Kaczorra: startujesz z parkingu w Wapienicy

https://www.google.pl/maps/place/Kemping+Nad+Zapor%C4%85/@49.7845495,18.9823412,16.92z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x4716a0f78f35dad5:0x69d56f90fbd235c6!2sWapienica,+43-300+Bielsko-Bia%C5%82a!3b1!8m2!3d49.8086277!4d18.9721985!3m4!1s0x0:0x8470c018cb1dca3!8m2!3d49.7845278!4d18.9827228

jedziesz kawałek aż do Chaty pod zaporą i dalej prosto, przez potok Barbary (pojedziesz przez mostek) i w końcu natrafisz na rozwidlenie - jedź lewą stroną. Asfalt biegnie jeszcze za leśniczówką, a potem caaały czas tą drogą do góry. Są odcinki łagodne, są i takie małe hepy-tu dzisiaj trochę pozdychałem, ale wierz mi sam dawno nie byłem na rowerze w górach)

jak wjechałaś na
@Mirek_Cebula: no to następnym razem się tam przejadę :). Tylko muszę skombinować trochę wolnego czasu, bo z tym u mnie krucho :/.
Na Dębowiec zawsze jadę przez las od skrzyżowania Skarpowej z Łowiecką. Obok tego skrzyżowania jest szlaban przy wjeździe do lasu, więc tamtędy wjeżdżasz, jedziesz jakieś 250 metrów prosto wgłąb lasu, potem skręcasz w lewo i tym traktem około 2km cały czas prosto i wyjeżdżasz obok schroniska na Dębowcu. Fajna,
@Kaczorra: hehe, miałem Ci pisać o tej trasce:) jakbyś jakoś odbijała w prawo za szlabanem, dojedziesz do asfaltowej drogi między polem kempingowym, a krzywą chatą (pod/nad zaporą ;) ).
na pętli będzie trochę więcej męki, ale pamiętaj - zawsze możesz się wrócić. Dzięki temu dzisiaj się właśnie nie wróciłem, bo wiedziałem, że nie ma co na siłę się forsować (weź bidon czy coś ;)) Wskazówka nr2: przyjemniejszy mimo wszystko jest właśnie
Mirek_Cebula - @Kaczorra: hehe, miałem Ci pisać o tej trasce:) jakbyś jakoś odbijała ...

źródło: comment_cngR4PuUQGJTSWh63YpymOI5PIE1Qvh2.jpg

Pobierz
@Mirek_Cebula: odbijał, a nie odbijała :P.
Bidon mam zawsze i wolę nawet trochę poprowadzić rower i odpocząć, niż zawracać, zwłaszcza jeśli sobie wyznaczę jakiś cel. I jak będę miał trochę wolnego czasu to pojadę na tę pętlę, powinno być miło, dzięki :).