Wpis z mikrobloga

Hej mireczkowe japońskie friki! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lecimy z moim różowym do Japonii w listopadzie, spełnia się jedno z moich marzeń! Przejrzałem już od groma różnych stron, czytałem poradniki, oglądałem YouTube, ale może od was dowiem się czegoś nowego na temat tego jak najlepiej budżetowo zatrzymać się w Tokyo? Couch tam działa dosyć marnie, a nie chciałbym tez płacić tysięcy cebulionow za lokalizacje...biore od każdego ponad 9k i słucham państwa! #japonia #anime ( ͡° ͜ʖ ͡°) #sushi #japonski #japonka #dragonball
  • 18
@tr0lczyk: hotel kapsulowy (ale te potrafia tez byc drogie, bo maja np. onseny w cenie) lub hostele (imo najtansza opcja) i na koniec porownac z airbnb - serio w japonii cena potrafi roznic sie mocno w zaleznosci od lokalizacji (i to nie w sensie ze im dalej od centrum tym taniej)

Polecam i zapraszam, bylem juz w JP kilka razy w prawie kazdym wiekszym miescie, wiec wiem co mowie ( ͡
@tomosano: #dragonball zbiera atencję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kimchi: Też mnie to zastanawia, mam znajomego Japończyka z Kawasaki, ale nawet on nie był w stanie mi tego wytłumaczyć. Swoją drogą w ogóle jest małomówny i mało przydatny, a kiedyś na CS się u mnie przekimał ( )
@ama-japan: Lecimy na 2 tygodnie. Przez pierwszy tydzień naszą "bazą wypadową" będzie Osaka (do zwiedzania centralnej i zachodniej części), na drugi szukamy noclegu w Tokyo. Póki co znaleźliśmy dwuosobowy pokój Airbnb za 800zł( na te 7 dni) tuż obok stacji Ueno. Chcemy zrobić z tego małego pokoiku nasze centrum na rozjazdy po stolicy i wschodniej części. Wydało nam się to najbardziej rozsądnym podejściem, i tak będziemy tam tylko spać. Co myślisz?
@linoleum: budżet to dobre #cebuladeals ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale ogólnie chcemy zobaczyć to co się da, gdzie się da. Póki co koszty rozkładają się następująco dla 2 osób(zł):
- Przelot - 4,100.00
- JR Pass ~ 3,000.00
- Nocleg Osaka 7dni(tuż obok głównego dworca) - 810.00
- Nocleg Tokyo 6 dni(stacja Ueno) ~ 730.00(jeszcze się zastanawiamy)

Total: 8,640.00 - przelot, transport i noclegi na 2 tygodnie
@ama-japan: Zrobiłem już rekonesans, zdaję sobie z tego sprawę, ale noclegi w osace w wygodnej lokalizacji (zaznaczam, jako baza do wypadów we wszystkie inne miejsca, Kyoto, Hiroshima, Miyajima itp. i do pozostawienia większego bagażu) są dużo tańsze niz np. w Kyoto.