Wpis z mikrobloga

@ivbefre: Nie wiem właśnie :< Ja byłam w życiu na fluokresytnie, sertralinie i na czymś jeszcze, też z grupy SSRI. Żaden z tych środków mi nie pomógł na fobię. Fluoksetyny nie pamiętam dobrze, wiem że raz przedawkowałam (zapas na 3 miesiące w kilka godzin, niecałe 2 gramy czystej fluoksetyny) i nic mi nie było. Nic a nic. Po sertralinie (dawki 150-200 mg) niesamowita potliwość, poprawiona lekko samoocena, nie bałam się aż
@ivbefre: Myślę że powinieneś pogadać ze swoim lekarzem o tym! Jak masz ogarniającego doktorka to na pewno znajdzie Ci coś innego. Ja nie jestem psychiatrą i tylko hobbistycznie czytam o farmakologii oraz opinie ludzi którzy byli na różnych środkach.

Poza SSRI są jeszcze inne leki, z innych grup, które mogą ograniczać fobię społeczną:

Wenlafaksyna, Moklobemid, Trazodon, Amitryptylina, Mirtazapina

ale z pewnością nie są to leki pierwszego rzutu do fobii oraz ich
BTW: to że na mnie nie działała sertralina na fobię nie znaczy że innym ludziom też nie będzie działać! Wręcz przeciwnie, SSRI są dość skuteczne w tych tematach. Ale każdy człowiek jest inny... Jednym pomagają SSRI, innym pogarszają lęki. Jedni po nich śpią, inni są nadmiernie pobudzeni.. Dlatego nie sugerować się opiniami w Internecie, tylko słuchać swojego lekarza i próbować wejścia na SSRI na kilka tygodni żeby mieć pewność czy działa, czy
@ivbefre: To może próbuj terapii behawioralnej? Można z NFZtu dostać. Tylko trzeba szukać najbliższych terminów do poradni psychologicznych na kolejki.nfz.gov.pl i dzwonić po kolei pytając czy robią behawioralne dla fobików społecznych xD. Albo podpytaj psychiatry swojego. Tylko do psychologa trzeba mieć skierowaniu już <3