Wpis z mikrobloga

@Justycjariusz: ta mapa to tylko zarys, naprawdę większe występowanie języka polskiego mozna zauwazyć w tym pasie wzdłuż granicy litewsko - białorsukiej gdzie polacy stanowia 20-25% mieszkańców chociaż i tak na co dzień używają raczej rosyjskiego lub jakiejs mieszanki tych języków
@Hardporecorn: Wiedziałem, że kwestią czasu jest pojawienie się jakiegoś ztriggerowanego neuropka, który będzie udowadniał, że niebo jest zielone, a na wschodzie nikt już nie mówi po polsku. Nie muszę dawać żadnego źródła bo zapodałem tą mapkę jako ciekawostkę dla zainteresowanych, a nie żeby udowadniać jakąś tezę. Sobie poszukaj na internecie map językowych, jestem pewien, że znajdziesz takie same.
ztriggerowanego neuropka


@Justycjariusz: O gurwa, jeszcze parę dni temu wyzywano mnie tu od nazistów, bo twierdziłem, że BLM to organizacja rasistowska, a tu nagle dzisiaj jestem "ztriggerowanym neuropkiem" bo pytam o źródło mapy, która się według mnie nie pokrywa z rzeczywistością. Ja #!$%@?ę, co za ludzie tu siedzą na wypoku. Przy okazji zawołam @BongoBong bo chyba jesteś przedstawicielem neuropy, do czego to w waszych lewackim współplemiennych walkach dochodzi, że ludzi z
@Hardporecorn: Widzę, że zrobiła się jakaś gruba intryga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Justycjariusz ani @Hardporecorn nie są związani z neuropą, a przynajmniej nic mi o tych związkach nie wiadomo.

Kaszubski i śląski zostały na legendzie oznaczone jako dialekty, a nie jako języki.


@Justycjariusz: Detal. Miałem na myśli, że pojawianie się języka/dialektu na mapie nie oznacza, że jest on w danym regionie dominujący. Raczej zaznacza się po
@Hardporecorn: Ja jestem trollem, fantastycznie. Słuchaj gościu, przychodzisz do mojego topicu robić jakąś inbę. Nie wiem jak cię wyzywają w innych rozmowach i szczerze mówiąc gówno mnie to obchodzi. Jak potrzebujesz na ten temat się uzewnętrznić to idź do terapeuty czy coś. Skoro uważasz, że mapka nie pokrywa się z rzeczywistością to ty udowodnij. Zrobiłeś swoje badania? Zjeździłeś pół Ukrainy? Czy też "wydaje ci się"?
Btw. źródło to wikipedia, nawet ukraińska