Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirabelki które ogarniają chemię lepiej niż ja napiszcie mi jak nazywają się elementy tutaj i czy są one drogie bo chciałbym sobie zrobić taką aparaturę do kawy jak w #breakingbad a i jeszcze czy kawa by bardzo długo się robiła tak jak przy destylacji że ona skapuje powoli czy w miarę szybko.
#chemia
Darkejas - Mireczki i mirabelki które ogarniają chemię lepiej niż ja napiszcie mi jak...

źródło: comment_otnwEVVUoemcpMfLRPf5gHHpTljBqlAF.jpg

Pobierz
  • 20
@Darkejas: Samo szkło
zlewki 250 ml po 5 zł
kolba 2 l - 50 zł
kolba 0,5 l - 25 zł
chłodnica kulkowa - 300 zł
rozdzielacz - 300 zł
Do tego płyta grzewcza albo płaszcz, pompa, autoklaw. Zależy od wielkości. W 5 tys. może się zamkniesz, chyba że używki kupisz to mniej.
@Darkejas: Kolba filtracyjna około 100 zł, chłodnica podobnie (do 200 zł), kolba okrągłodenna około 40-50 zł, rozdzielacz około 80-150 zł, autoklaw około 3 tysięcy, płyta grzewcza z 200-400 zł, pompa (?) nie wiem, ale pewnie około 2 tysięcy. Złoża (kolumny stalowe) z wykonaniem pewnie po 500 zł. Do tego węże laboratoryjne do gorących mediów, (silikonowe chyba) groszowe sprawy + korki (gomowe?)
gleorn - @Darkejas: Kolba filtracyjna około 100 zł, chłodnica podobnie (do 200 zł), k...

źródło: comment_Nc00uK3NEV3SXTuKByPHCCZpi75Pb6kC.jpg

Pobierz
@Darkejas: To, jak opisałem, wydaje mi się jedyną, sensowną interpretacją tego systemu, który według mnie pozwoliłby na zrealizowanie tej ekstrakcji. Ale można zrobić coś podobnego, działające na tej samej zasadzie (w tych samych warunkach reakcji) dużo prościej i taniej.