Wpis z mikrobloga

Mirki, gramy sobie w moją karciankę Łotry, która powoli się wydaje. I jest fajnie.
Powinienem już jej mieć dosyć i jej nienawidzić po tym ile czasu spędziłem na jej testowaniu i przerabianu, jednak jestem dumny z tej gierki:)
Może nie jestem do końca obiektywny, ale w sumie to samo mówią znajomi, że jest mocno regrywalna i się nie nudzi dzięki dużej interakcji i przyjaznej mechanice.

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #tworczoscwlasna #chwalesie #gry #lotry
gzf- - Mirki, gramy sobie w moją karciankę Łotry, która powoli się wydaje. I jest faj...

źródło: comment_0VhuZzLJAevZV42dT4oLWpHmxsxApUMp.jpg

Pobierz
  • 14
@gzf-: popracuj na designem graficznym. Jeżeli gracze wchodzą w interakcje z kartami wyłożonymi przez innych graczy to musza wiedzieć co te karty robią. U Ciebie opisy działań kart są tekstem napisanym maczkiem, więc nowy gracz ni cholery nie wie co dana karta robi dopóki jej nie weźmie do ręki i nie przeczyta. Poza tym karty mają mocno podobne obrazki, a ich nazwy, nie dość że nijak nie mają powiązania z tym
@Dralax: Hej, dzięki za uwagi. Niby są słuszne, ale praktyka pokazała, że w ciągu jednej partii gracze zapamiętują co robi dana postać. Ogólnie mógbym tę grę ulepszać w nieskończoność, ale stwierdziłem, że lepsze jest wrogiem dobrego i zostało już tak. Ale dzięki za opinię, to moja pierwsza gra więc jeszcze dużo nauki przede mną :)
Jak jesteś z okolic Wawy, to możemy pyknąć i ocenisz na żywca

@antros: @regis_uszatek:
@gzf-: to co napisał @Dralax to 1000% racji, przecież wszytko to szare gęby, karty nie wyróżniają się tłem, kolorem obwódki/tła, symbolem, cyfra, niczym :(, już sobie wyobrażam jak siedzę przy słabym świetle i usiłuję przeczytać nazwę karty u przeciwnika, która jest do góry nogami,
@gzf-: Dzięki za ofertę, ale niestety niezbyt mam czas playtestować gry losowych ludzi z internetu :) Przejrzałem jeszcze z ciekawości instrukcję więc kilka ostatnich uwag na szybko:
- podstawowym testem, zanim puścisz to komercyjnie, powinno być danie gry do testów kilku grupom o różnym poziomie doświadczenia i zostawienie ich samych na jakiś czas. Jak masz nowego gracza w 'ogranej' grupie to jest kompletnie inna sytuacja niż jak masz totalnie świeżych ludzi,
@Golob: Odblokowane :)
@regis_uszatek: Rodzaj karty definiują symbole w prawym górnym rogu, oraz ich położenie na stole, więc graczom się to nie myli. Nie ma dominującej strategii ani jedynego przepisu na wygraną. Wszystko też zależy w ile osób się gra, bo rozgrywka 1 na 1 różni się od rozgrywki w 4 osoby tym, że musisz trochę inaczej planować swoje kolejne tury.