Wpis z mikrobloga

  • 197
Ale beznadziejnego kierowcę spotkałem dzisiaj. Starszy a głupi. Jade rowerem, widze, ze gosc chce wymusic pierwszenstwo, zwalniam zeby w razie czego wyhamowac no ale jade dalej, gosc sie wysuwa akurat jak ja jestem przy nim, to ja sie zatrzymałem i pukam się w czoło, a ten do mnie z ryjem

co pan, skrzyzowanie równorzędne, mam pierwszenstwo

Owszem, mialem go z prawej i tak, nie bylo znakow. Ale on wyjezdzal z parkingu, nie z równorzędnej ulicy. Powiedzialem mu to, to on na to

jak z parkingu, a parking to juz nie ulica?

No nie, drogi panie, to jest obiekt przydrożny i przy włączaniu się do ruchu z takowego ustępujemy pierwszeństwa.

nie znasz sie pan, poza tym nie sygnalizowales pan manewru

Jakiego manewru, drogi panie?

no ze pan jedzie

Prosto? A czy pan sygnalizuje jazde prosto? W jaki sposob?
I tu temat sie urwał. Mimo ze nie bylo zadnej kolizji, zaproponowalem wezwanie policji by rozstrzygnela ewentualne watpliwosci, ale szanowny pan sie zreflektowal, ze chyba nie mial racji.

#kierowcy #samochody #rower #prawojazdy
  • 13
@Arveit: smutny efekt tego, że jak ci panowie uczyli się jeździć, to rowery jeździły głównie po polach i nie były aktywnymi uczestnikami ruchu. Nie przemówisz im teraz, niestety... Dlatego mimo pierwszeństwa, trzeba być cały czas czujnym tak, jakby się było na podporządkowanej.

Kilka lat temu miałam podobną sytuację, tylko z udziałem radiowozu :) Co prawda widziałam go już z daleka, więc zdążyłam wyhamować, ale panowie w środku zauważyli mnie w ostatniej
@sogood

smutny efekt tego, że jak ci panowie uczyli się jeździć, to rowery jeździły głównie po polach i nie były aktywnymi uczestnikami ruchu

Akurat w końcówce lat 80 i lata 90 to był bardzo popularny środek transportu. Myślę, że nawet popularniejszy niż obecnie w Polsce. Za to jak Polacy zaczęli się bogacić i kupować sobie samochody to odrzucili rowery jako środek transportu plebsu, bo kojarzył im się z koniecznością i brakiem auta
@Arveit: Trzeba było go poprosić, żeby zadzwonił po policje i dodać, że ci przykro i z chęcią poczekasz z nim na mandat, który ci się słusznie należy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)