Wpis z mikrobloga

Turecki prezydent Erdogan zaapelował do Turków w Niemczcech o bojkotowanie wrześniowych wyborów w Niemczech. Jak stwierdził wszystkie partie to " wrogowie Turcji "
Jeżeli apel odniesie skutek może to być poważna spadek poparcia dla lewicy w Niemczech.

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

#http://www.focus.de/politik/videos/alles-tuerkeifeinde-erdogan-ruft-zum-wahlboykott-in-deutschland-auf-fuer-eine-partei-waere-das-ein-desaster_id_7500821.html

#turcja #wybory #neueopa #4konserwy
  • 8
@spokojnie_to_ja wiem i sądzę że duża część z nich pójdzie na wybory i zagłosuje właśnie na lewicę. Wcześniej erdogan wypowiadał się krytycznie o spd i cdu. Zyskają więc pewnie zieloni i die linke.
@piejeLed zieloni ? Watpie. Wszyscy posłowie głosowali w sprawie rezolucji w sprawie mordu na ormianach 1917 roku.Do tego szczególnie posłowie tureckiego pochodzenia w tej partii ostro krytykują Erdogana.
W zeszłym wyborach Turcy z niemieckim paszportem wybierali Socjalistów z SPD 42 % potem zieloni i lewica z się Linke
@spokojnie_to_ja:

Jeżeli apel odniesie skutek może to być poważna spadek poparcia dla lewicy w Niemczech.

A jest tam jakaś sensowna nielewica? Wielkiego wpływu na wynik nie będzie, najwyżej na frekwencje bo Turcy nie pójdą na wybory.