Wpis z mikrobloga

ej a co jeśli Gendry wcale nie jest bękartem a jego matką jest Cersei? Oglądam sobie jeszcze raz pierwszy sezon i tam Cersei wspomina, że miała syna z Baratheonem który miał ciemne włosy i że podobno zmarł na gorączkę. Natomiast Gendry mówi, że jego matka miała blond włosy i nieraz śpiewała mu piosenki ale za bardzo jej nie pamięta. Wiem, ze nie trzyma się to zbyt kupy no ale tak myślę, że to może jakiś ciekawy wątek z tego wyjdzie. Co o tym sądzicie?
#got #graotron
  • 20
@MiedzyInnymi i ta sama Cersei, która cały czas mówi, że kocha swoje dzieci nad życie oddała dziecko jakieś randomowej lasce ? Król nie zauważył, że zniknął jego dziedzic ? Nikt na dworze nie zauważył?
Ta teoria jest strasznie naciągana, ale ostatnie ruchu scenarzystów sprawiają, że może nawet okazać się prawdziwa
@Yahoo_: a czytałeś to co wcześniej napisałem? że nie kochała go bo to był syn baratheona a nie jaimiego? kobiety potrafią nawet zabić własne dziecko przez nienawiść do jego ojca. Było powiedziane, że Robert nie przejmował się za bardzo swoimi bękartami ani nawet oficjalnymi dziećmi, on chciał tyko chlać i polować i mogło być tak, że podczas jakiejś wyprawy Cersei zamieniła dziecko na jakieś umierające i jak przyjechał to nawet się
@MiedzyInnymi no a co z resztą dworu? Wszyscy wierni Cersei, która była tam de facto sama (tylko Jaimie z nią był, Tywinowi nie ufał Robert więc nie było go w pobliżu)? To się po prostu nie trzyma kupy, Robert jak bardzo mógł mieć różne rzeczy w dupie tak pewnie raz na jakiś czas chciał sobie zobaczyć syna, a i na pewno nakazał dać mu najlepsza opieka jaka się da.
PS Cersei równie
Mogło chodzić o to, że ona będzie miała trójkę dzieci które faktycznie będzie uznawała za własne dzieci


@MiedzyInnymi: ale wg przepowiedni król miał mieć 12 dzieci (czy tam 20), gdyby liczyło się to ile będzie uznawać za własne to liczba byłaby mniejsza (0 lub 3, bo w serialu nie wiemy nic o Myi Stone czy Edricu Stormie, więc wszystko zależy od tego czy liczymy uznane+biologiczne czy tylko uznane). Ogólnie serial sam
@ZajebbcieTrudnyNick: przecież w książce nie było żadnego dziecka, Martin w przeciwieństwie do D&D nie jest debilem i przeważnie jak w jednym miejscu daje przepowiednię że Cersei będzie mieć troje dzieci ale żadnego z królem to jest w tym konsekwentny. Raz zaszła z Robertem ale strzeliła sobie moon tea (nie pamiętam jak to tłumaczono na polski)
@Nidor: dokładnie tak, dzięki

Chociaż jak teraz pogrzebałem to nie ma o niej konkretnie mowy, choć z tego co pamiętam to jedyny sposób na wymuszenie poronienia jaki się w książkach pojawiał


Eddard XII, Gra o tron