Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirabelki, sprawa prezentuje się tak:
Jakiś tydzień temu zgubiłem tablice rej. Zdarza się. By wyrobić nową potrzebowałem aktualnego przeglądu a ten mi się wczoraj kończył. Wczoraj wieczorem chciałem odwieźć moto w rodzime strony (tak bez tablicy rej) by tam wyrobić tablice + zrobić przegląd. Niestety miałem uślizg dupy i bariera energochłonna wyrwała mi przednie koło. Nowej tablicy bez przeglądu nie dostane, a chce się pozbyć szrota. Może na części? Jak takie coś załatwiać, jak najmniej na tym stracić.
#motocykle #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_EOZKz66hp7QE9thjC81qrWX1kBFVmoGW.jpg
  • 23
@n3xo: żeby wyrobić duplikat tablicy też musisz mieć przegląd? nie wystarczy zaświadczenie z policji że zgłosiłeś zagubienie/kradzież? wtedy chyba przybijają w dowodzie w adnotacjach że wydano duplikat?

a jak się chcesz pozbyć to po prostu zezłomuj - tablic nie potrzebujesz bo oni i tak je tylko przewiercają i zostają u Ciebie
@Stitch: W urzędzie mi babeczka mówiła że potrzebuje aktuelnego o/c i przeglądu. Od lag do tyłu wszystko sprawne włącznie z chłodnicą. No wiadomo sety i dźwignia biegów etc. się połamały ale wszystko w środku zdrowe.
O dziwo totalnie nic. Nie było szybko +/- 50 km


@n3xo: o Panie, dobrze, że tak się to skończyło. Miałeś sporo farta, uszkodzenia twojego moto i obrażenia innych motocyklistów po kontakcie z barierkami pokazują jak dużo.
Ogólnie to już nie mam miejsca w dowodzie na duplikaty tablic. To już była 4 w tym sezonie( ͡° ͜ʖ ͡°)

to może przestań używać trytytek ;)
@kinollos: Tak jak piszą przegląd był ważny(ostatni dzień), mam papiery, mam prawko więc nie wiem do czego pijesz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedyne czego nie posiadałem to tablica rejestracyjna.
@crejzus: Testowałem wkręty/śruby. Ostatnia tablica jak mi została na ostatniej śrubie to użyłem trytytek bo miałem zanitować. Nie zdążyłem.