Wpis z mikrobloga

Potrzebuję drobnej pomocy.

Od pewnego czasu nagrywam filmy na temat Biblii i aktualnie przygotowuję się do nagrania odcinka Q&A z pytaniami zebranymi z netu.

Postanowiłem zebrać trochę pytań tutaj, na mikroblogu.

Jeśli jest w Biblii coś, co bardzo Cię interesuje/szokuje/dziwi/denerwuje/zastanawia, to zadaj proszę pytanie, a ja postaram się na nie odpowiedzieć w najbliższym odcinku.
Postaram się odpowiedzieć na wszystkie sensowne (takie na które da się znaleźć odpowiedź) pytania - można pytać także o #ciekawostki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam prośbę, aby pytania miały max 2-3 zdania per pytanie - muszę je odczytać podczas filmu i nie chciałbym odczytywać całej kartki A4 z jednym pytaniem ;)



#biblia #chrzescijanstwo #ateizm #wiara #nauka #pismoswiete #kosciol #pytanie #katolicyzm #religia
Pobierz
źródło: comment_IvxuwwPiPq9elLo7Nk7grWUVf5I1cDtE.jpg
  • 17
@imlmpe:

co jest w Biblii na temat kształtu Ziemi?

przeciez ty sie zajmowales programowaniem i ciekawostkami komputerowymi
a teraz drazysz filozoficzne dyrdymały?
próbowałem kiedys czytac Biblie od Starego Testamentu, ale po stu czy dwustu stronach czytania o wedrówce Zydow za chmurka i czytaniu o ofiarach przebłagalnych (z opisami wymiaru namiotu, gdzie sie sklada te ofiary) zmuliło mnie doszczetnie.
@imlmpe:

W dniach noego, Bog powiedzial ze nigdy wiecej nie zrobi podobnego kataklizmu co sie wydarzyl w tych dniach.
A czytamy z kolei w objawieniach o apokalipsie, tak jakby podobny kataklizm mial sie powtorzyc?
Skad takie rozbieżnosci? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pozwolę sobie na parę odpowiedzi.

@wytrzzeszcz: To jest fragment dotyczący tego, żeby nie stać w miejscu, czyli żeby się na coś zdecydować. Być letnim oznacza być nijakim, w kontekście tego żeby nie podjąć decyzji ani nic nie spróbować. Dotyczy to więc tego, że jeśli podejmiesz się jakiegoś zadania i sobie z nim nie poradzisz albo poniesiesz porażkę, to jest to lepsze niż w ogóle nie spróbować i stać w miejscu. Depresja
@dzeksondzekson:

nie chodzi mi o prowadzenie retoryki przeciwnej Kosciołowi
no ale musi miec jakies potwierdzenie w faktach historycznych
przepowiednie przyjscia Zbawiciela (pierwsze jak i ostateczne przyjscie) sa naukowe czy tez pisane literackim jezykiem?
ma to jakiekolwiek zahaczenie w rzeczywistosci?
@imlmpe: czy według Biblii w niebie będzie można czynić zło:

Jeśli nie:
- co się stanie z naszą wolną wolą?
- dlaczego Szatan mógł wybrać w niebie zło?

Jeśli tak:
- jakie będą za to konsekwencje, jeśli ktoś będzie trwał w grzechu a stan nieba jest podobno wieczny

Zawołaj jak taki film się pojawi :)
@imlmpe: nie wiem czy jeszcze można pytać, ale sam mam dwie zagwozdki:
1. Jak Biblia odnosi się do ludzi, którzy nie zostali ochrzczeni, nigdy nie mieli okazji poznać chrześcijaństwa, ale w swoim życiu nie popełnili poważnych grzechów lub praktykowali inną religię swoich przodków, czy mają szansę trafić do raju?
2. Jak Biblia odnosi się do teorii ewolucji?