Wpis z mikrobloga

Jestem zły na siebie.

Zaspałem na walkę Conora z Floydem... Obejrzałem już powtórkę.

Mimo końcowego wyniku, to można chyba powoli przyznawać, że #boks umiera.

Gość, który przychodzi do innej dyscypliny sportowej i mierzy się z jej absolutnym mistrzem i stawia mu dzielnie czoła przez 10 rund to musi być jakiś wyznacznik.

Ja wiem, że $$ się z reklam musi zgadzać i musiały przelecieć przez czas między rundowy, ale mimo wszystko wydaje się mi, że gdyby Floyd mógł(a nie udawało się mu) to powinien Rudego skończyć jak na mistrza boksu przystało max do 3 rundy.

Szacunek też dla Conora, że wytrzymał psychicznie i nie wywalił jakiegoś lowa/high'a na Money'a albo nie próbował obalać w klinczu. (°°

Na rewanż w #mma nie ma co liczyć ani prawa myśleć, bo walka potrwałaby max 40s i skończyła się poddaniem ze strony Irlandczyka lub od niezdolności do walki poprzez okopanie nóg Floyda.

Wynik idzie w świat, ale wydaje się mi, że boks jest już sporo za #mma.


#przemyslenia #mma #ufc
  • 8
@Saute: Wyciąganie jakichkolwiek wniosków po freak fighcie nie ma żadnego sensu. Walka wyglądała tak, jak miała wyglądać. Emeryt bez problemu obił Connora, dając na początku złudne wrażenie że rudzielec może coś zwojowac. Floyd nie pokazał praktycznie nic ze swojego repertuaru, bo nie musiał. A opinie, że boks umiera można póki co schować na inne czasy.
Ja wiem, że $$ się z reklam musi zgadzać i musiały przelecieć przez czas między rundowy,

powinien Rudego skończyć jak na mistrza boksu przystało max do 3 rundy


@Saute: Przeciez sobie sam napisales dlaczego go nie skonczyl od razu.

Plus wszyscy zapominaja ze miedzy nimi jest jakies 11 lat roznicy wieku i Floyd byl dwa lata na emeryturze.

@Saute to nie tak było. Przez pierwsze trzy rundy FMJ dał się rudemu wyszaleć i musiał się przystosować do jego dziwnego stylu. Widać jak Floyd się uśmiecha przez gardę w pierwszych rundach. Potem trzy rundy na wprowadzenie taktyki i próby ataku. No i od 6 już pełne rozpracowanie Macgrzegorza. 6 rund to już jest 18 minut i Irlandczyk w swoim MMA już jest wtedy w końcówce walki, a tu była dopiero połowa,