Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #pytaniedoeksperta
Rodacy! przyjaciele! czy coś stoi na przeszkodzie żeby z dynamicznym ip na neostradzie zrobić przekierowanie portów ? Pomijając sam fakt zmiany ip czy przeszkadzać może jakaś blokada od strony neostrady ? Ustawienie routera nie wydaje się zbytnio skomplikowane a jednak nie mogę w żaden sposób przekierować żadnego portu. Może to kwestia wadliwego sprzętu ? Gdzie szukać przyczyny?
  • 11
@pietryna123: dzięki za potwierdzenie czyli coś muszę robić źle : / ale co ? zakres portów z ip routera przekierowuje na zakres portów komputera w sieci i powinno działać... jest możliwa jakaś przełączka w ustawieniach typu "włącz/wyłącz przekierowanie portów" ? Dawno mi nic tak krwi nie popsuło.
@kthxbye: w pracy siedzę i przydałby mi się dostęp do kompa w domu i kolejny raz wrócił temat portów - nie mam chwilowo niestety dostępu do routera. Ogólnie zakres portów z ip routera przekierowuje na zakres portów komputera w sieci.
@jreekkas: Po pierwsze... jaki to router? Jak wygląda topologia sieci? Jaka adresacja? Skąd my mamy to wiedzieć?! Chcesz pomocy to musisz zawrzeć bardziej precyzyjne info.
Co do samego przekierowania portów to nigdy na Neo nie było z tym problemów. Brak stałego IP obchodzisz usługą Dyn DNS (Dynamic DNS), są darmowe serwisy tego typu np. dtdns
@Gooma: @kthxbye: Ogólnie super wiedzieć ze sama neostrada nie stoi na przeszkodzie żeby to działało. Ale jeżeli mogę liczyć na dalsza pomoc to już pędzę z informacjami:

Modem Router: Model TD-W8960N, neostrada z dynamicznym ip (zmiana po restarcie)
Topologia gwiazdy ale załóżmy że jest jeden komp wbity na kablu ze stałym ip sieci wewnętrznej (192.168.1.100) i chciałbym aby ten komputer był widoczny na zewnątrz (na razie próbuje wyciągnąć zwykłego localhosta
Pobierz
źródło: comment_DXFBag3xhSZ36205CaHI9cLdy3bQgIww.jpg
@jreekkas: przekerowanie wyglada ok. Sprawdz czy masz wlaczone zarzadzanie zdalne routerem od strony WAN, wydaje mi się, że dosyć często było ono domyślnie na porcie 8080 - tu może być konflikt. Jeśli nie to może jakiś firewall blokuje ten port na serwerze?
@Gooma: wg routera w przypadku zajętego portu 80 to powinien przeskoczyć na 8080 (tak tez sprawdzałem i było bez zmian, wrzucałem tez inne porty z zewnątrz na 80 wewnątrz i tez nie pomagało) może faktycznie problemem jest samo zarządzanie - spróbuje wyłączyć... no nic będę szukał dalej przy. Dzięki za pomoc