Wpis z mikrobloga

Zasiłek dla bezrobotnych w Polsce to 580 zł wypłacany przez 6 miesięcy po uiszczeniu składek w ciągłości min 18 miesięcy na przestrzeni 2 lat. wpłacasz do systemu kilkanaście tysięcy wyciągasz, w przypadku utraty pracy, niewiele ponad 3 tys zł. To są fakty ! Wyjątek stanowi zasiłek chorobowy w wysokości 80 % średniej z ostatnich dochodów lub 80 % minimalnej krajowej czyli 2000 brutto czyli 1400 zł netto ergo 8/10 z 1400 zł ergo 1100 zł przez okres max 6 miesięcy z możliwością ubiegania się o późniejszy zasiłek rehabilitacyjny(poważne uszkodzenie ciała). Jednak aby mieć prawo do zasiłku chorobowego w przypadku wypadku, trzeba mieć przepracowane 10 lat pracy, jeżeli zmieniliśmy zatrudnienie to od 1 dnia pracy na umowę o prace lub bez stażu po okresie 30 dni. To jest tzw. okres wyczekiwania w nowej pracy lub 90 dni w przypadku umowy zlecenie. Proszę więc Korwinistów i wolnorynkowców o nie powielanie bzdur, akurat w tym przypadku. Komu opłaca się zapłacić Ponad 12 tyś zł składki społecznej i chorobowej przez 18 miesięcy aby otrzymać 580 zł za które nie da przeżyć się nawet tygodnia nie mówiac o pieniądzach na poszukiwanie nowej pracy i aktywizacji zawodowej. W POLSCE NIE MA SOCJALU KORWINISCI ! ZROZUMCIE TO! ZADZWOŃCIE DO PUP, DO ZUS, PROSZĘ SPRAWDZIĆ TO ZANIM BĘDZIE POWTARZAĆ BZDURY PO JANUSZU, ŻE TO JEST HAMULCEM GOSPODARKI W POLSCE. Inne tezy mniej lub bardziej sĄ prawdziwe ale nie ta dotycząca zasiłku jako nagrody za lenistwo w Polsce , to totalna bzdura !!! #jkm #wolnyrynek #kuce #korwin #jkm #januszkorwinmikke #partiawolnosc #zasilki #bzdury
  • 15
@selawi: gdyby przyjeli emigrantów i wypłacali kwote ustaloną przez unie tj.3000 tys. musieli by podnieśc Polakom dlatego islamiści to gwałciciele i terror nie ma wśród nich kobiet i dzieci PISowska propaganda
@dziecielinapala: wiem ile biorą matki o madki nie pytałem. Zasiłek mopsu jest celowy, jednorazowy najwyżej 600 zł trzeba przedstawić rachunki za prąd lekarstwa gaz kurtke zimową buty, nie możesz mieć przychodu większego w poprzenim miesiącu jak 400 zł. Inny rodzaj zasiłku czyli ten cykliczny nie przekracza 800 zł co miesiąc jest kontrola pracownika czy szuka się pracy wysyła cv, dodatkow automatycznie rejstrują Cię w bazie PUP. W POLSCE NIE MA SOCJALU
@Dzidolf: no właśnie. Moja znajoma chwalila się 2k pln samego zasilku, do tego oplacali jej większość rachunkow za mieszkanie. Samotna, bezrobotna. Pracownik przyszedl raz, jak sasiedzi zadzwonili, ze ciągle robi imprezy
@Dzidolf: racja, niepodważalna. ciekawe czy tak naprawdę Korwin wie o tej biurokracji sumach itp czy po prostu cytuje Miltona w kraju gdzie nie ma socjalu i zasiłków. Ten co jest należy do najniższych w Europie.
@dziecielinapala: to są miejskie legendy, matka mojej partnerki ktora nie ma pracy i padła ofiarą reprywatyzacji kamienic dostawała gorsze z mopsu, co prawda pomogli jej w aktywizacji zawodowej i znalezieniu pracy. Często pożyczała od córki pieniądze bo te z mopsu nie starczały nawet na pół miesiąca. To że ktoś się tam urządził na zasiłku to po prostu niemożliwe, gdyż mops nie ma funduszy i mocno kontroluje wydati, rachunki itd. Przynajmniej tak
@dziecielinapala: piszę tylko o zasiłu dla bezrobotnych, wyjątkowo poruszam temat chorobowego i tego z pomocy społecznej. Temat 500 plus nie jest przedmiotem tej dyskusji. Jestem kawalerem nie mam dzieci i nie dotycy mnie to. Byłem natomiast bezrobotny. Raz dostałem łacznie 1400 zł zasiłku przez 3 miesiące po kilku latach pracy i wpłaceniu kilkunastu tysięcy składki na mój zasiłek. Innym razem przy prowadzeniu działalności i jej zamknieciu zasiłku nie dostałem bo byłem