Wpis z mikrobloga

Wciąż latacie na Yanosiku, bo... nie znacie Waze!
To co Yanosik odpieprzył w ostatniej aktualizacji dla iOS a raczej to, jak zarządza tym kryzysem, wpisuje go na moją prywatną gównolistę.
Babol na babolu, znikające kilometry, brak odpowiedzi na e-maile i wpisy na forum...
Było już w historii polskich Internetów kilka spektakularnych gleb mających podobny początek i... wróżę tu glebę kolejną.

Waze to przezajebista apka, która gamą funkcjonalności i miodnością interfejsu przegania Yanosika o lata świetlne.
To najlepsza nawigacja z którą latałem - robi ofkors także to co Yanosik, ale jest w tym o wiele precyzyjniejsza.
Używam ostatnio obu tych apek i w mojej opinii Yanosik ssie.
Waze w tym porównaniu to prawdziwa profeska. Jedyne czego jej brakuje, to... użytkownicy.

Polecam więc Waze z ręką na sercu i zachęcam do przesiadki.
#waze #yanosik #nawigacja #motoryzacja
  • 20
@mdesign: jak dla mnie to aktualizacja dla iOS jest spoko, wcześniej ciężko było się odnaleźć, zbyt "zabudowana" była, teraz prostota i wygoda, brakuje jednak ostrzeżeń o ograniczeniach na drodze no i ten ciągle nieogarniający nawigator, jak się nie zna drogi to lepiej nie sugerować się - mam nadzieję że w niedługiej przyszłości naprawią to
jak dla mnie to aktualizacja dla iOS jest spoko

@sobakievich: pod warunkiem, że wszystko działa. Na moim sprzęcie działa wadliwie a Yanosik ma w dupie moje prośby o pomoc, a na ich forum widzę, że nie tylko moje.
Porównałem też funkcjonalności obu apek i Yanosik ssie motzno.
długo się coś "dodaje" bo pełno opcji jest


@murarz13: tak, dzięki temu dowiaduję się, że korek to korek a nie "zagrożenie". A lecąc eską czy autostradą nie otrzymuję info np. o kierowcy szczającym na poboczu przy jezdni dla aut śmigających z naprzeciwka. Albo co mnie to obchodzi, że po drugiej stronie koszą trawę?
I do tego ta #!$%@?ąca na każdym rondzie Zosia - zyyjjjazd ( ͡° ͜ʖ ͡°
@mdesign: zgadzam się, Yanosik to loteria na iOS. Najgorsze było to, że jakieś 3 miesiace temu szalał przy odcinkowym pomiarze a Yanosik nic w tym nie widział, nie przyznawał się a potem na fix list było "odcinkowy pomiar prędkości". Tylko Waze
Po co się rozdrabniać na kilka aplikacji? Bądźmy wszyscy w jednej, to będziemy mieli wszystkie zgłoszenia. I yanosik tu wygrywa, ze wszystkimi swoimi wadami.
@mdesign: pogoogluj jak zrobic downgrade aplikacji.
@prawdziwek: przychylam się. Bądźmy wszyscy w jednej apce ale... tej lepszej.
Sprawdź jak Waze obsługuje parkowanie a polubisz.
Byłem niedawno w POZ, docieram do celu, wszędzie zakazy parkowania. Mój różowy aby nie marnować czasu wysiada na ulicy i idzie załatwiać sprawę a ja pytam Waze o parking, pokazuje mi kilka najbliższych opcji na mapie, wybieram wygodną, klikam: prowadź i voila! Dotarłszy na parking Waze wysyła różowemu koordynaty parkingu więc nie muszę
@mdesign: Jeżdżę z yanosikiem od lat i jestem zadowolona, widać, że ciągle pracują nad apką. A aktualizacja na iOS'a jest jak najbardziej spoko, uprościli znacząco interfejs, zmienili kilka rzeczy, więc korzysta się z niej jeszcze wygodniej ;) jakby jeszcze popracowali trochę nad nawigacją to już wgl byłoby super xD
@prawdziwek: Zgadzam się, moim zdaniem yanosik jest lepszy od waze'a. Głównie dlatego, że ma lepszy system ostrzegania dzięki dużej społeczności kierowców korzystających z apki ;)
Szczerze - dawno nie widziałem Policji na poboczu a te co widziałem były w Waze. Mała ilość użytkowników w Waze powoli staje się mitem, który wciskają userzy Yanosika. Osobiście też zawsze byłem zwolennikiem wspierania jednego rozwiązania - dla mnie teraz tym rozwiązaniem jest właśnie Waze, jako apki globalnej a nie lokalnej, która oprócz tego że ostrzega ma też wiele innych funkcji jak np. ceny na stacjach paliw (aktualizowane przez użytkowników).